VII niedziela zwykła, 23 lutego 2020 roku.

W poniedziałek na Mszę św. o 17-tej i na zbiórkę zapraszam starszych ministrantów. Zbiórka ministrantów młodszych w czwartek  o godz. 16-tej. Apeluję do ministrantów o obecność na zbiórkach.

W poniedziałek o 19-tej będzie cotygodniowe spotkanie KSM-u.

Kończy się karnawał, zaczyna Wielki Post. W środę mamy Popielec i posypanie głów popiołem. Msze święte będą odprawiane o godz. 8-ej, 10-tej, 12-tej i 17-tej. W tym dniu wszystkich katolików, w przedziale wiekowym od 18-tego do 60-tego roku życia, obowiązuje post ścisły. Możemy zjeść do syta jeden posiłek bezmięsny, a jeśli ktoś musi, zwłaszcza ze względu na stan zdrowia, to jeszcze dwukrotnie jakieś bardzo oszczędne posiłki. Post ścisły obowiązuje także w Wielki Piątek. Przy okazji przypominam, że we wszystkie piątki całego roku, jeśli tylko nie przypada dzień świąteczny, obowiązuje wstrzemięźliwość, czyli obowiązek powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i dotyczy to wszystkich wiernych do końca życia.

W Popielec będą Msze św. w kaplicach.

W środę też o godz. 17-tej będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

W piątek o 16.30 spotkanie młodzieży z Wolontariatu na starej plebani.

W piątki Wielkiego Postu o godz. 17-tej będzie odprawiana Droga Krzyżowa. Ufam, że będą w niej uczestniczyli zarówno dorośli jak i dzieci oraz młodzież. Za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

W piątek o 19.30 w kościele będzie adoracja i indywidualne błogosławienie Najświętszym Sakramentem. Wszystkich zapraszamy na modlitewne trwanie przy Panu Jezusie.

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30 będzie odprawiane, znane szeroko w Polsce, nabożeństwo Gorzkich Żali.

Rekolekcje wielkopostne będą w naszej parafii od czwartku /26 marca/ do V niedzieli Wielkiego Postu,  tj. do 29 marca. Poprowadzi je ojciec Jonasz Pyka z klasztoru franciszkanów na Górze Św. Anny, gdzie przed kilkoma laty byliśmy na pielgrzymce.

Dziękuję mieszkańcom Grabownicy za sprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę o godz. 10-tej proszę mieszkańców Grabownicy : od Mariana Palacza do Wiesława Uranka.

Wszystkim polecam najnowszy numer tygodnika Niedziela, a w nim artykuły: – Zatrzymać alkoholowy potop – wywiad z biskupem Tadeuszem Bronakowskim, – Jan Paweł II – doktor Kościoła i Patron Europy,- Czterdzieści dni szansy – co zrobić, aby nie przegapić Wielkiego Postu. W Gościu Niedzielnym m.in.:– Przeinformowani. Codziennie bombardowani jesteśmy tysiącem informacji. Jak wytrzymać to tsunami i nie zwariować?- Wielki Post i wielki pot. Nikogo dziś nie dziwi widok ludzi dbających o ciało. Kiedy ktoś dba o duszę, zdziwienie jest powszechne, – Trzeba pomóc pokrzywdzonym, Podejmujemy pokutę za każdy popełniony w Kościele grzech.