Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

XXVIII niedziela zwykła, 15 października 2017 roku.

Dziś o 16-tej z inicjatywy ZNP będzie Msza św. w int. dawnych i obecnych nauczycieli i pracowników szkół.

Dziś i za tydzień po Mszy św. o godz. 16-tej będzie w kościele spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Ksiądz Biskup przesunął godzinę Bierzmowania. Będzie 28 listopada o 18-tej.

Dziś, zgodnie z prośbą ks. Biskupa Kieleckiego i innych biskupów polskich, dokonujemy zbiórki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku.

Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w październiku odprawiamy po Mszy św. o godz. 17-tej, w niedziele o 15.30. Bracie, siostro: czy byłeś już na różańcu?

Dziś w kościołach, dla potrzeb statystycznych, odbywa się liczenie wiernych i przystępujących do Komunii św.

Jutro o 19-tej spotkanie wszystkich członków KSM-u na starej plebani.

W środę o godz. 17-tej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W środę po Mszy św. spotkanie ks. Adama ze starszymi ministrantami. Zbiórka ministrantów młodszych z ks. Krzysztofem w czwartek  po Mszy św. o 17-tej. Apeluję o obecność na zbiórce.

W piątek o godz. 19.30 zapraszamy na adorację eucharystyczną i błogosławieństwo N. Sakramentem.

W tygodniu odbywają się spotkania oazowe na starej plebani. Zapraszamy do oazy dzieci i młodzież.

Wolontariat ma spotkanie w piątek o 16.30 na starej plebani.

Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny.

Przybliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Sprzątajmy groby naszych bliskich. Śmieci wyrzucajmy do kontenerów. W żadnym wypadku nie za mur cmentarny. Starajmy się wyciąć odrastające w pobliżu  grobów drzewka.

Stale pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odeszli. Któż inny będzie o nich pamiętał?  Wypominki za zmarłych: roczne, półroczne i na Dzień Zaduszny, przyjmujemy w zakrystii i w kaplicach. Kartki wypominkowe są za ławkami w tyle kościoła, w zakrystii i na klęczniku przed P. Jezusem Miłosiernym.

Mieszkańcom ul. Kieleckiej w Łopusznie dziękuję za sprzątanie wczoraj naszego kościoła. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę o godz. 10-tej proszę mieszkańców Górek Łopuszańskich od Leszka Stępnia do Aleksandry Kaleta.

W zakrystii do nabycia bardzo tanie kalendarze ścienne maryjne i ze świętym Janem Pawłem II po 2 zł i kalendarze misyjne po 8 zł.

4 listopada / o 18-tej wybierzemy się na czuwanie nocne na Jasną Górę. To atrakcyjny termin z soboty na niedzielę. Serdecznie zapraszam. Zapisujmy się w zakrystii.

Przy wyjściu do nabycia prasa katolicka. W tygodniku NIEDZIELA: wywiad z aktorem Adamem Woronowiczem – odtwórcą głównej roli w filmie DWIE KORONY o św. Maksymilianie Kolbem, o cudownym obrazie M. Bożej w niedalekim Piekoszowie, o Portugalii w świetle Fatimy. Polecam też bardzo ciekawy GOŚĆ NIEDZIELNY.

12 listopada organizujemy wyjazd do kina Helios w Kielcach na film DWIE KORONY.ŚWIĘTY JAKIEGO NIE ZNAŁ ŚWIAT. Ze wszech miar zachęcam do wyjazdu o godz. 14.15 /niedziela/. Opłata łączna za przejazd i bilet do kina: 20 zł.

W dniach 19-24 lutego z Parafią Katedralną organizujemy pielgrzymkę samolotową do Włoch: Rzym, Cascia, Monte Cassino, Wezuwiusz, Pompeje, Neapol. Koszt 2500 +70 E. Zgłoszenia, program i wszelkie informacje u ks. Krzysztofa.

 

Msze Święte
w niedziele i święta: godz 8:00, 10:00, 12:00, 16:00
w dni powszednie: godz 7:00 i 18:00 (IV - IX), 16:00 (X - III)
Galerie zdjęć
dav dav dav dav dav dav
Licznik odwiedzin
Dzisiaj : 57
Wczoraj : 120
W miesiącu : 2674
W roku : 40195
Wszystkie wizyty : 157541