XXXIII niedziela zwykła, 18 listopada 2018 roku.

Dziś i za tydzień po Mszy św. o 16-tej będą spotkania z kandydatami do bierzmowania. Dotyczy to naszych parafian -uczniów klas siódmych, chodzących do szkół w Łopusznie, Dobrzeszowie czy Rudzie Strawczyńskiej. Osoby z innych parafii mogą przygotować się  u nas i pójść do Bierzmowania tylko za zgodą swego proboszcza.

W poniedziałek  o 19-tej będzie cotygodniowe spotkanie KSM-u.

W tym tygodniu p. organista będzie dalej roznosił opłatki wigilijne po parafii i program rekolekcji.

W środę o 16-tej Koronka do Miłosierdzia Bożego i różaniec w intencji Ojczyzny w 100 r. odzyskania niepodległości.

W środę o godz. 17-tej  nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszam na to piękne nabożeństwo.

W środę na nowennę zapraszamy Grono Przyjaciół Seminarium. Po nabożeństwie spotkanie Grona na starej plebani.

We wtorek po Mszy św. spotkanie starszych ministrantów z ks. Dominikiem. W czwartek o 16-tej zbiórka młodszych ministrantów z ks. Krzysztofem. Apeluję o obecność na zbiórce.

W tygodniu odbywają się spotkania oazowe na starej plebani. Zapraszamy do oazy dzieci i młodzież.

Wolontariat ma spotkanie w piątek o 16.30 na starej plebani.

W piątek o 19.30 zapraszamy wszystkich na adorację i błogosławienie N. Sakramentem.

Schola Dziecięca w sobotę o 10-tej będzie miała próba śpiewu  z Kasią Uranek na starej plebani.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla. To święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. O 16-tej  przed P. Jezusem młodzież odnowi swoje przyrzeczenia.

Mieszkańcom Marianowa dziękuję za sprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę o 10-tej proszę mieszkańców  Jedla: od Joanny Jarząb do Haliny Woś.

9 grudnia /niedziela/ na Mszy św. 10-towej poświęcimy i wręczymy dzieciom pierwszokomunijnym medaliki z Matką Bożą Niepokalaną. Dzieci przyjdą z rodzicami. I Komunia będzie 18.V. 2019 r.

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia tygodniki katolickie.  W najnowszej Niedzieli:" Pod biało-czerwonym sztandarem"- Polacy świętowali 100. rocznicę odzyskania niepodległości."By dziadek był sprytniejszy od oszusta" – ludzie starsi często padają ofiarą przestępstw. "Do ostatniego dnia życia był prześladowany" -o biskupie kieleckim Czesławie Kaczmarku. Jest też ciekawy numer  Gościa Niedz.

Chcemy pojechać do Torunia na uroczystość 27 rocznicy powstania Radia Maryja. Odjazd  w nocy z 1-go na 2-gi grudnia czyli z piątku na sobotę o godz. 2-giej. W programie: nawiedzenie kościoła Matki Bożej Gwiazdy Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, WSKSiM, siedziby Radia Maryja.  Będziemy na występach zespołów muzycznych i centralnej Mszy św. z pielgrzymami z całej Polski. Zachęcamy do wyjazdu. To duże przeżycie religijne i artystyczne. Koszt 70 zł.

4 grudnia /wtorek/ nasze comiesięczne pielgrzymowanie do Matki Bożej, na które namawiamy wszystkich. O 18-tej odjedziemy na czuwanie nocne na Jasną Górę. Zapisujmy się w zakrystii.

Siostry Służebniczki zapraszają na weekend 30.XI-2.XII dziewczęta, które chciałyby poznać trochę życie zakonne i przeżyć spotkanie z Bogiem. Informację wywiesiliśmy w gablocie na ścianie kościoła. W tej sprawie możemy się też zgłaszać do naszej Siostry przełożonej Barbary. Zapraszamy.

4 grudnia /wtorek/w Ośrodku Zdrowia w Łopusznie będzie badanie wzroku i pomiar ciśnienia sródgałkowego, możliwość doboru szkieł i zrobienia okularów. Telefon do zapisów i dokładniejsze informacje są w gablocie na kościele.