VI niedziela wielkanocna, 26 maja 2019 roku.

Wczoraj Ksiądz Biskup w katedrze kieleckiej wyświęcił 7 nowych księży. Polecam ich waszej modlitwie.

Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, a od soboty na czerwcowe ku czci Najśw. Serca P. Jezusa. Odprawiamy je w dni powszednie po Mszy św. o 18-tej. W niedziele i święta o 15.30.

We wtorek w kościele będzie Msza św. w int. Szkoły im. Jana Pawła II i program artystyczny dotyczący św. Patrona. Zapraszamy.

We wtorek po Mszy św. spotkanie starszych ministrantów z ks. Dominikiem. W czwartek o 17-tej zbiórka młodszych ministrantów z ks. Krzysztofem. Apeluję o obecność na zbiórce.

W środę o godz. 18-tej nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św.

W piątek o 16.30 spotkanie wolontariatu. W tygodniu spotkania dzieci i młodzieży oazowej na starej plebani.

Od piątku po Mszy wieczornej będzie też nowenna do Ducha Św. aż do święta Zesłania.

W piątek o 19.30 w kościele, adoracja i uroczyste błogosławienie Najświętszym Sakramentem.

Pani Annie Staniszewskiej-Kubiał z Zasłońca dziękuję za posprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Tylko jedna osoba. O pomoc w sprzątaniu w nadchodzącą sobotę proszę pozostałych mieszkańców Zasłońca.

Ta sobota to I sobota m-ca. Uczcimy Niep. Serce Matki Bożej. Po Mszy św. o 18-tej będzie różaniec.

Spotkanie kandydatów do Bierzmowania będzie za tydzień po Mszy św. o 16-tej na starej plebani.

Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W niedzielę Trójcy Św./za 3 tyg./ kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Przypominam: to nasz katolicki obowiązek.

W najbliższą sobotę pojedziemy na ogólnopolskie spotkanie młodych do Lednicy. Można się jeszcze zapisać u księży prefektów. Wyjazd o północy z piątku na sobotę.

15 czerwca w naszej Wiślicy, u źródeł wiary, będzie spotkanie młodych diecezji kieleckiej. Zapraszamy młodzież. Zapisy u księży prefektów.

Mamy w naszej diecezji parafie, które z ogromnym wysiłkiem budują nowe kościoły, są też parafie maleńkie i biedne, które muszą wykonywać  konieczne prace remontowe i budowlane.  Ksiądz Biskup Ordynariusz prosi, aby w przyszłą niedzielę przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek, jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które potrzebują wsparcia materialnego w pracach remontowo-budowlanych.

4 czerwca/wtorek/ o godz. 18-tej pojedziemy na czuwanie nocne do Matki Bożej na Jasną Górę. Zapisujmy się w zakrystii.

Ponieważ komuś z parafian sytuacja życiowa nie pozwala pojechać na pielgrzymkę do Medjugorie, mamy 2 miejsca wolne. Możemy się zapisać. Zachęcam. Termin: 8 – 16 czerwca.

Propozycje dla dzieci i młodzieży na wakacje: wypoczynek nad morzem w Rowach. 2) Atrakcyjne oazy wakacyjne /12 i 15 dni/ dla dzieci i młodzieży w różnym wieku,  w różnych miejscach, także w górach. 3) Kolonie w Zakopanem dla młodzieży w wieku 15-17 lat. Informacje są w gablocie na kościele i na naszej stronie internetowej: parafialopuszno.pl. Zapisy u naszych księży prefektów.

Przy wyjściu do nabycia prasa katolicka W najnowszej Niedzieli: "Grób Pański" – o Jerozolimie i ostatnich badaniach na Grobie Pańskim, najważniejszym miejscu naszej wiary. "Europa wobec kultury chrześcijańskiej". "Zbrodnia i nadzieja"- o kryzysie w polskim Kościele. Polecam też b. ciekawy numer Gościa Niedzielnego.