XXXIII niedziela zwykła, 17 listopada 2019 roku.

W poniedziałek  o 19-tej będzie cotygodniowe spotkanie Kat. Stowarzyszenia Młodzieży.

W tym tygodniu p. organista będzie dalej roznosił opłatki wigilijne po parafii i program rekolekcji.

W środę o 16-tej Koronka do Miłosierdzia Bożego i różaniec w intencji Ojczyzny w 101 r. odzyskania niepodległości.

W środę o godz. 17-tej  nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszam na to piękne nabożeństwo.

W środę po nowennie spotkanie Koła Radia Maryja na starej plebani.

We wtorek po Mszy św. wieczornej  spotkanie starszych ministrantów z ks. Dominikiem. W czwartek o 16-tej zbiórka młodszych ministrantów z ks. Krzysztofem. Apeluję o obecność na zbiórce.

W tygodniu odbywają się spotkania oazowe na starej plebani. Zapraszamy do oazy dzieci i młodzież.

Wolontariat ma spotkanie w piątek o 16.30 na starej plebani.

W piątek o 19.30 zapraszamy wszystkich na adorację i błogosławienie N. Sakramentem.

Mieszkańcom Olszówki dziękuję za sprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę o 10-tej proszę mieszkańców Józefiny: od Józefa Kowalczyka do Władysława Perza.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla. To święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. O 10-tej  przed P. Jezusem młodzież odnowi swoje przyrzeczenia.

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia tygodniki katolickie.  W najnowszej Niedzieli: Dar starości. Jedni mówią, że starość się Panu Bogu nie udała. Inni widzą w tym błogosławieństwo i szansę
– Na dyżurze przez Panem Bogiem – życie kontemplacyjne – Pamiętają o bohaterskim prezydencie Kielc – Stefanie Artwińskim. W Gościu Niedzielnym: Jezus u bram islamu – jak głosić muzułmanom Ewangelię? Polecam poznawczy artykuł o Tajlandii,  którą papież Franciszek odwiedzi w tym tygodniu w dn. 20-23 listopada br. i artykuł Drugie życie – o wychodzeniu z nieczystości. Piękne świadectwo nowożeńców.

W sobotę 30 listopada młodzież z KSM-u organizuje zabawę andrzejkową w Ośrodku Sportowo Wypoczynkowym w Łopusznie. Początek o 19-tej.

4 grudnia /środa/ pojedziemy na czuwanie nocne do Matki Bożej na Jasną Górę, na które zapraszamy wszystkich. Odjedziemy o 18-tej. Zapisujmy się w zakrystii.

8 grudnia /niedziela/ na Mszy św. 10-towej poświęcimy i wręczymy dzieciom pierwszokomunijnym medaliki z Matką Bożą Niepokalaną. Dzieci przyjdą z rodzicami. I Komunia będzie 18.V. 2019 r.

To już druga edycja akcji Polak z sercem, która organizowana jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży . Ma ona na celu pomoc naszym rodakom żyjącym na Białorusi i Ukrainie poprzez zbiórki długoterminowej żywności, środków chemicznych, artykułów szkolnych i biurowych. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w tę akcję. Jest to chrześcijański wyraz miłosierdzia i patriotyczny akt pomocy naszym rodakom na Wschodzie. Artykuły możemy przynosić  do 24 listopada do zakrystii lub na plebanię.