Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela zwykła (20 września 2020 r.)

 1. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w przeżywanie uroczystości dożynkowych oraz odpustu parafialnego. Niestety ze względu na kwarantannę, kapłani naszej parafii nie mogli wziąć w nich udziału, za co serdecznie przepraszamy.
 2. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i Mszę św., zaś w piątek na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00, zapraszamy młodzież klas VIII SP mającą rozpocząć przygotowanie do bierzmowania wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne z ks. Dominikiem.
 4.  Zachęcamy, by w dni powszednie korzystać z sakramentu spowiedzi przed Mszą świętą, by potem móc w niej w pełni uczestniczyć.
 5.  Dziękujemy za posprzątanie w dniu wczorajszym naszego kościoła  mieszkańcom ul. Kieleckiej. W najbliższą sobotę, o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu mieszkańców z Górek Łopuszańskich (od p. Leszka Stępnia do p. Aleksandry Kalety).
 6.  Ze względu na pandemię koronawirusa, przypominamy o obowiązkowej dezynfekcji rąk i noszeniu maseczek w kościele.
 7. 03 października (sobota), odbędzie się XII Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium MB Miłosierdzia w Piekoszowie. Koszt wyjazdu to 20 zł.
  O szczegółach poinformujemy w kolejnych ogłoszeniach. Zapisy przyjmujemy
  w zakrystii.
 8. Po przerwie ze względu na pandemię, wznawiamy wyjazdy na nocne czuwanie na Jasną Górę. Najbliższe czuwanie odbędzie 4/5 października. Wyjazd w niedzielę
  (04 X), o godz. 18.00 spod kościoła. Zapisy w zakrystii.
 9. Intencje Mszy św. na przyszły rok można zamawiać w zakrystii, a także w kancelarii parafialnej w dni powszednie w godzinach przyjmowania.
 10. Z woli Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę ofiarą do puszek wesprzemy ofiary pożaru na wyspie Lesbos. 
 11. Przypominamy, że w kancelarii parafialnej przyjmujemy:
  – w poniedziałki i wtorki w godz.: 16.00 – 17.30
  – w czwartki w godz.: 8.30 – 10.00
 12. Na stoliku, przy wyjściu od strony zakrystii,  dostępna prasa katolicka. Tygodniki Gość niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.
 13. Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień oraz nowennę, są wywieszone w gablotach kościoła oraz są dostępne na stronie internetowej parafii.

 

Komunikaty duszpasterskie podpisał

Ks. Karol Stach – Proboszcz