XXIII niedziela zwykła, 8 września 2019 roku.

Dziś uroczystość odpustowa i dożynki. 15 minut przed 12-tą zgromadzimy się pod remizą strażacką. Chór zaśpiewa dożynkową pieśń,  po czym nastąpi poświęcenie wieńców i procesja do kościoła. Tu o 12-tej uroczysta Suma. Sumę odprawi i kazania wygłosi ks. Krzysztof Zapała.  Po Sumie przejście z wieńcami na teren Ośrodka Sportowego. Dziś święcimy ziarno siewne.

Jutro o 19-tej spotkanie wszystkich członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na starej plebani. Zapraszamy nowych chętnych.

We wtorek po Mszy św. zbiórka starszych ministrantów z ks. Dominikiem Majewskim. W czwartek o 17-tej spotkanie młodszych ministrantów /do 6 klasy włącznie / z ks. Krzysztofem.

Grono Przyjaciół Seminarium, i nowych chętnych do Grona, zapraszamy w środę na Mszę św. o 18-tej.  Po Mszy św. będzie spotkanie na starej plebani z  opiekunem – ks. Krzysztofem Patrzałkiem.
W środę o 18-tej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

W czwartek w kościele o 18.30 spotkanie z kandydatami do Bierzmowania

W piątek o 16.30  spotkanie wolontariatu. W tygodniu spotkania dzieci i młodzieży oazowej na starej plebani.

W piątek wyjątkowo nie będzie adoracji w kościele.

Od piątku będziemy przeżywać triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Bardzo interesujący program triduum wywieszony w gablocie, na naszej stronie internetowej i w szkołach. Apel do rodziców; wysyłajmy w te dni synów i córki do kościoła. W niedzielę Msza św. z relikwiami św. Stanisława i pantomima  "Komu potrzebny jest Jezus".

W sobotę w naszej parafii zapraszamy wszystkich do kościoła na 19.30 na adorację krzyża. W tym dniu z całą Polską  staniemy pod krzyżem na modlitwie i adoracji znaku zbawienia – Krzyża świętego. Wszystkich zapraszam,  na wielką ekspiację za swoje grzechy, swoich bliskich i bluźnierstwa w Ojczyźnie.  Będzie możliwość spowiedzi. Przyprowadźmy innych.

28 września /sobota/ udajemy się na Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. Przejdziemy w grupie z naszym księdzem  trasę na Święty Krzyż, gdzie będzie uroczysta Msza św. Wyjazd o 7.45. Przyjmujemy zgłoszenia. Podajemy swój PESEL i wpłacamy 20 zł za przejazd i ubezpieczenie.

Mieszkańcom Snochowic dziękuję za sprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę o 10-tej proszę ze Snochowic pozostałych mieszkańców ul. Małej i wszystkich z ul. Leśnej.

Przy wyjściu jest prasa katolicka. Polecam tygodniki: „Niedziela” i "Gość Niedzielny". Znajdziemy wiele ciekawych artykułów. Polecam te tygodniki opinii.

29 września /niedziela/ o godz. 10-tej, dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. poświęcimy i wręczymy różańce. Chcemy też spotkać się z ich rodzicami.

W ten czwartek o 14-tej będzie Msza św. pogrzebowa śp. Stanisława Majki z Górek Łopuszańskich.