XI niedziela  zwykła, 17 czerwca 2018 roku.

Księża naszej diecezji pracują  w różnych krajach świata na misjach, bo czujemy się odpowiedzialni za ewangelizację świata. Biskup Kielecki chce takiej formacji seminarzystów, aby byli zdolni podjąć wyrzeczenie, opuścić Ojczyznę i w trudnych warunkach ewangelizować. Stąd powstała idea praktyk duszpasterskich w krajach, w których są nasi kieleccy księża misjonarze. Dzisiaj przybyli do nas klerycy z Kielc. I proszą  o wsparcie na podróż na praktykę do krajów misyjnych. Wesprzyjmy ich ofiarą wychodząc z kościoła.

Dziś, po Mszy św. o 10-tej przedszkolaki na zakończenie roku otrzymają od s. Barbary dyplomiki katechizacji.

Dziś w 50 r. śm. ks. kan. Aleksandra Jankowskiego odprawimy sumę za spokój jego duszy. Był tutejszym proboszczem przez 42 lata.

Dziś po Mszy św. o 16-tej ostatnie przed wakacjami spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

Nabożeństwa czerwcowe są codziennie po Mszy św. o godz. 18-tej, w niedzielę, a więc i dziś, o 15.30.

Jutro o 19-tej spotkanie członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Wzorem lat ubiegłych chcemy pomóc wspólnotom chrześcijan w krajach dotkniętych nędzą, gdzie pracują nasi kieleccy księża. Organizujemy akcję zbierania   zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci  będą zabrane 26 czerwca/wtorek/ rano. Od jutra do 25 czerwca możemy je przywozić do garażu za plebanią.

W środę o 17-tej w kościele Koronka i Różaniec w intencji Ojczyzny.

W środę o godz. 18-tej nowenna i Msza św. o Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. spotkanie Koła Radia MARYJA na starej plebani. Zapraszamy nowych chętnych do należenia do Koła.

W czwartek na Mszę św. o 18-tej przyjdą wszyscy ministranci. Po Mszy św. będzie ognisko na placu parafialnym  z udziałem obu księży prefektów.

W piątek /22 VI/ o godz. 8-ej rano zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i pracowników  łopuszańskich szkół.

W piątek o 16.00 będzie spotkanie wolontariatu. W tygodniu spotkania oazowe na starej plebani.

W piątek o 19.30 w kościele adoracja i indywidualne błogosławieniem Najświętszym Sakramentem.

Mieszkańcom Józefiny dziękuję za sprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. O pomoc w sprzątaniu w sobotę o godz. 10-tej proszę mieszkańców Józefiny: od Bogusławy Dzwonek do Kazimiery Filipiak.

Zaczynają się wakacje. Wiele osób wyjedzie na odpoczynek. Wszystkim odpoczywającym i podróżującym przypominam o katolickim obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta, także za granicą. Znaki i gesty liturgiczne, które są takie same, pomogą nam świadomie przeżyć Najświętszą Ofiarę, jeśli nawet nie znamy języka.

Zadbajmy także o możliwość uczestnictwa na Mszy św. podczas kolonii naszych dzieci. Opiekunom trzeba napisać wyraźnie, że tego sobie życzymy i egzekwować.

W  niedzielę 8 lipca udamy się na  doroczną pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę, która daje piękne przeżycie wspólnoty u Matki Bożej.  W naszej parafii ma ona już swoją tradycję. Wyjazd o godz. 5.50 z Piotrowca, a spod kościoła o 6.00. Zapisy w zakrystii i u księży. Koszt przejazdu 25 zł. Powrót ok. godz. 18-tej. Zachęcamy całe rodziny do wyjazdu. Zapisujemy także osoby z parafii sąsiednich.

Przy wyjściu do nabycia tygodniki katolickie. W "Niedzieli" –Bycie tatą to także kariera, – Uwielbienie Jezusa na Rynku w Kielcach- o pięknym wydarzeniu modlitewnym i artystycznym jakie się odbyło niedawno. – Ruszyła kampania pomocy dla Syrii – o pomocy z Kielc. W „Gościu Niedzielnym” : Konspiracja Prymasa – kard. Stefan Wyszyński a katolicy w Związku Sowieckim.- Alert wakacyjny – przed wyjazdem na wakacje warto dowiedzieć się o czyhających zagrożeniach.