II niedziela zwykła, 20 stycznia 2019 roku.

Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zakończy się w piątek, kiedy Kościół obchodzi nawrócenie św. Pawła apostoła. Módlmy się o jedność Chrystusowego Kościoła.

Młodzież naszej parafii zorganizowana w Wolontariacie zaprasza wszystkie dzieci we wtorek i czwartek od 10-ej do 14-tej na starą plebanię. Będą zabawy, gry, konkursy i śpiewy. Ciekawy program. Będzie też posiłek.

W środę o 17-tej nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. Na to piękne nabożeństwo maryjne zapraszam wszystkich szukających pomocy u Matki Bożej.

W piątek o 19.30 adoracja eucharystyczna i indywidualne błogosławienie Najświętszym Sakramentem.

W  niedzielę 3 lutego, na Mszy św. o godz. 10-tej, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne. Przyjdą z rodzicami i przyniosą świece od swojego Chrztu. Gdyby świeca, przez te lata się zniszczyła, niech rodzice kupią nową.

Narzeczonym planującym zawarcie związku małżeńskiego przypominam, by na trzy miesiące przed ślubem zgłosili się do kancelarii parafialnej dla spisania protokółu przedślubnego. Powinni przynieść dowody osobiste, dokumenty ukończenia kursu przedmałżeńskiego, metryki chrztu i bierzmowania, jeśli te sakramenty były udzielane poza naszą parafią.

Mieszkańcom ul. Machałowej dziękuję za sprzątanie naszego kościoła. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę o godz. 10-tej proszę mieszkańców ul. Spacerowej i ks. Jankowskiego.

Światowe Dni Młodzieży to wielka manifestacja wiary młodego Kościoła z całego świata. Miliony młodych przybędą na to spotkanie. Bedzie papież Franciszek. W duchu solidarności z tą młodzieżą i papieżem organizujemy diecezjalne spotkanie PANAMA W KIELCACH i zapraszamy całą młodzież naszej parafii. Spotkanie będzie w hali TARGI KIELCE. Zapisujmy się w zakrystii. Wyjazd już tę  sobotę 26 stycznia, godz. 17.00, spod kościoła.

4 lutego /poniedziałek/ o 18-tej pojedziemy na czuwanie nocne do Matki Bożej na Jasną Górę. Zachęcam do wyjazdu. Zapisujemy się w zakrystii.

Przy wyjściu możemy nabyć prasę katolicką. W tygodniku NIEDZIELA polecam artykuły o Panamie i Światowych Dniach Młodzieży, wywiad z kard. Mullerem "Czego Europa może się uczyć od Polski i artykuł "Strasburg, model islamizacji Europy". W GOŚCIU NIEDZIELNYM bardzo ważny artykuł dla rodziców "Jak przeżyć okres buntu nastolatka" i inny: "Papież idzie w świat" o wizycie w Panamie, planowanych podróżach do Emiratów Arabskich, Maroka, Bułgarii i Macedonii oraz Japonii.

Zakończyliśmy kolędę. Dziękuję za życzliwe przyjmowanie księży, za wysiłki, by być w domu podczas wizyty duszpasterskiej i za ofiary na kościół.

30 stycznia /środa/, obok Szkoły na Strażackiej będą badania mammograficzne kobiet, roczniki: od 1950 do 1969. Telefon do rejestracji jest w gablocie na kościele. Dzwoniąc podajemy swój pesel i nr swojego telefonu. Usilnie namawiamy do skorzystania. To badania dla uchronienia się przed rakiem piersi.