II Niedziela Adwentu, 10 grudnia 2017 roku.

Dziś gościmy Siostry Sercanki z Krakowa. Opowiedziały nam o swoim Zgromadzeniu i pracy dla Kościoła. Przy wyjściu z kościoła zbierają ofiary na generalny remont bursy, którą prowadzą dla młodzieży. Wspomóżmy to dzieło. Bądźmy hojni.

Dziś i w  przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16-tej będzie w kościele  spotkania uczniów klas siódmych szkoły podstawowej i drugich gimnazjum przed bierzmowaniem w roku przyszłym. Przyjdą z rodzicami. Osoby z innych parafii mogą przygotować się i u nas i pójść do Bierzmowania tylko za zgodą swego proboszcza.

W poniedziałek  o 19-tej będzie cotygodniowe spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W zakrystii możemy nabywać świece na stół wigilijny. Kupiona dziś świeca, przypomni nam  w wigilię, że nie byliśmy obojętni na biedę ludzką.

Roraty odprawiamy codziennie o godz. 6.30 i z myślą o dzieciach o 17-tej Zapraszam Was wszystkich, bracia i siostry, na Roraty.

W środę o godz. 17-tej będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W środę po Mszy św. o 17-tej spotkanie ks. Adama ze starszymi ministrantami. Zbiórka ministrantów młodszych z ks. Krzysztofem w czwartek  o godz. 16-tej. Apeluję o obecność na zbiórce.

W piątek o 16.30 spotkanie wolontariatu.

W piątek, o 19.30 zapraszam na adorację i błogosławienie Najświętszym Sakramentem.

Mieszkańcom Wielebnowa dziękuję za sprzątanie kościoła . O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę o godz. 10-tej proszę mieszkańców Zasłońca: od Elżbiety Klimczak i Jana Wolaka do Jana Czupryńskiego.

Zgłaszajmy już Chrzty na Boże Narodzenie, w pierwszym dniu Świąt o 12-tej.

Tak organizujmy czas, byśmy mogli uczestniczyć w rekolekcjach adwentowych. Chorych, którzy nie będą mogli być w kościele na specjalnie zorganizowanym nabożeństwie, wyspowiadamy i udzielimy Komunii świętej w ich domach w drugim dniu rekolekcji w piątek 22.XII. Zgłaszajmy teraz  nazwiska chorych w zakrystii.

Z zakrystii i od ministrantów możemy zabrać program rekolekcji adwentowych.

Przy wyjściu możemy  nabyć tygodniki katolickie. W najnowszym numerze Niedzieli: o Dniu  Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, o historycznym rekordzie podpisów do parlamentu za życiem, o ratowaniu Żydów podczas II wojny światowej  Polecamy też nowy Gość Niedzielny, a w nim o tym jak Polska pomaga syryjskim uchodźcom w Libanie. Jest to pomoc konkretna, sensowna i odczuwalna. (Nie)możliwa miłość – Jak św. Józef przeżywał swoją miłość małżeńską?

Młodzież zaangażowana przy parafii w wolontariacie w przyszłą niedzielę po Mszach świętych przed kościołem organizuje kiermasz stroików świątecznych. W ten sposób za uzyskane fundusze będą mogli pomóc na Święta ubogim parafianom.

Dziś o 13.30 będzie pogrzeb ś.p. Heleny Poddębniak z Jedla

Ogłoszenia Gminy: W najbliższy piątek o 16-tej w Ośrodku Sportowo – Wypoczynkowym  będzie spotkanie opłatkowe z mieszkańcami Gminy. Pani Wójt ze współorganizatorami serdecznie zaprasza.