V niedziela Wielkiego Postu, 29 marca  2020 roku.

Dotknęła nas epidemia koronawirusa. Codziennie wieczorem o godz. 20.30 księża i siostry zakonne z naszej parafii modlą się w pustym kościele na różańcu o oddalenie tego nieszczęścia i za wszystkich, którzy służą zarażonym. Wszystkich parafian proszę o taką codzienną błagalną modlitwę na kolanach w swoich domach.

Codziennie o godz. 17-tej księża naszej parafii spowiadają w kościele. Po spowiedzi od razu przystępujmy do Komunii św. by spełnić obowiązek Komunii wielkanocnej.

Msze święte w kościele i kaplicach odprawiamy według porządku jaki był zawsze w naszej parafii. W Mszach św. może  brać udział do pięciu osób, w praktyce: ci co zamówili intencję mszalną. Gdy są dwie intencje, to może przyjść po dwie osoby z rodziny.

Od jutra Msze święte popołudniowe będą odprawiane o godz. 18-tej.

W środę, o godz. 18-tej będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. Z tą liturgią łączmy się duchowo w swoich domach.

Najbliższy czwartek jest I czwartkiem miesiąca, szczególną pamiątką Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia  Eucharystii i Kapłaństwa. Na Mszy św. o 18-tej będziemy się modlić o nowe powołania spośród naszej młodzieży do kapłaństwa i życia zakonnego, szczególnie do Zgrom. naszych Sióstr Służebniczek.

Ten piątek jest I piątkiem miesiąca. Uczcimy N. Serce P. Jezusa. Odprawiających I Piątki prosimy na godz. 17-tą. Każdy, kto się wyspowiada niech od razu przystąpi do Komunii św. i może pójść do domu. Na Mszę św. o 18-tej zostaną ci co zamówili Mszę św. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Piotrowcu.

W  pierwszą sobotę miesiąca modlitwą w swoich domach uczcijmy Niepokalane Serce Matki Bożej.

Mieszkańcom Czartoszów, którzy wczoraj pomagali w sprzątaniu kościoła serdecznie dziękuję. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę o godz. 10-tej proszę mieszkańców tzw. Czartoszów Małych.

Za tydzień  Niedziela Palmowa. Osoby, które zamówiły Msze św. niech przyjdą z palmami do poświęcenia. Inni niech łączą się duchowo.

Odwołujemy jutrzejszy wyjazd do chorych w ich domach. Otrzymaliśmy polecenie z Kurii, by zredukować wyjazdy tylko do osób zagrożonych śmiercią.

W zakrystii możemy nabyć baranki wielkanocne z białej czekolady po 5 zł, które przysyła nam Caritas Kielecka. Kupując pomagamy ubogim.

Caritas Diecezji Kieleckiej prosi o przekazanie 1 procenta podatku na jej rzecz. Dzięki temu prowadzi hospicja, pomaga w leczeniu i rehabilitacji chorych, wspiera ubogie rodziny i dzieci. Numer KRS dla Caritas wywieszony jest w gablocie.

Na koniec, po błogosławieństwie, klęcząc pomódlmy się o osunięcie nieszczęść śpiewając suplikacje: Święty Boże, święty mocny, święty, a nieśmierteln,y zmiłuj się nad nami.