XIX niedziela zwykła, 12 sierpnia 2018 roku.

Dzisiaj o godz. 14-tej nasz ksiądz odprawi Mszę św. w Ewelinowie w lesie,  przy grobie powstańców z Powstania Styczniowego z 1863 r. Będzie uroczystość patriotyczna z władzami samorządowymi i kombatantami. Bedzie nasz chór. Zapraszamy.

Trwają pielgrzymki piesze do różnych sanktuariów maryjnych. Jutro Pielgrzymka  Kielecka, a w niej są nasi parafianie, dotrze do Jasnej Góry.

Ks. Paweł Bielecki, kierownik Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej serdecznie dziękuje za okazaną życzliwość wobec pątników i przyjmowanie ich na nocleg do naszych domów.

W najbliższą środę /15 sierpnia/,  przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą jak w niedzielę. Będą też Msze św. w kaplicach. Na wszystkich będzie poświęcenie ziół, kwiatów i owoców.

W środę  przypada odpust w sąsiedniej Parafii Mnin, która za patronkę ma Matkę Bożą Wniebowziętą.

W środę, o godz. 16-tej będzie, jak co tydzień, nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek, o 19.30 będzie w kościele adoracja eucharystyczna. O godz. 20-tej  możemy otrzymać indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Mieszkańcom Eustachowa Dużego dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę o godz. 10-tej proszę mieszkańców Eustachowa: od Henryka Ambura do Józefa Łukasika i wszystkich z Eustachowa czy Orczowa, co nie byli wcześniej.

4 września /wtorek/ o godz. 18-tej pojedziemy na czuwanie nocne na Jasną Górę. Zachęcam do wyjazdu. Zapisujemy się w zakrystii.

Przy wyjściu do nabycia prasa katolicka. W tygodniku NIEDZIELA przeczytamy: "Funkcjonariusze wyzwolenia" o tym jak Kościół prowadził w PRL-u akcje trzeźwościowe i blokady działalności Kościoła ze strony państwa. Inny o zmowie milczenia w PRL-u wokół Bitwy Warszawskiej, wywiady z uczestnikami Powstania Warszawskiego. Bogaty numer.

Polecam b. ciekawy cały GOŚĆ NIEDZIELNY a szczególnie "Czy wygramy walkę z dopalaczami" , inny o ważnej roli księży kapelanów w wojsku polskim.