(I Niedziela Adwentu 29 listopada 2020 r.)

1. Dziś w Kościele rozpoczyna się Liturgiczny Okres Adwentu, czyli radosnego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. W Adwencie Msze święte poranne z formularza o MB z homilią, będą sprawowane o godz. 630. Roraty dla dzieci i młodzieży będą podczas Mszy św. wieczornej o godz. 1700. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, dzieci i młodzież do uczestnictwa w Roratach!
  2. Rekolekcje adwentowe, zaplanowane zostały w naszej parafii od 17 do 20 grudnia. Poprowadzi je dla nas ks. Łukasz Zygmunt, Dyrektor Domu dla Osób Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Program rekolekcji dostępny w gablocie na kościele.
  3. W środę zapraszamy o godz. 1700 na nowennę do MB NP i Mszę św., zaś w piątek na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1930.
  4. Najbliższy czwartek, to pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 1700 modlić będziemy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  5. W pierwszy piątek, który przypadnie w tym tygodniu, będzie możliwość spowiedzi rano od godz. 615 oraz wieczorem od 1630. Msza św. i spowiedź w Piotrowcu o godz. 1500.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca, zapraszamy na Mszę św. wynagradzająca NS NMP. Po Mszy św. różaniec.
  7. W najbliższą niedzielę (6 grudnia) podczas Mszy św. o godz. 1200, będzie poświęcenie medalików dla dzieci klas III SP przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. także krótkie spotkanie z rodzicami.
  8. W przyszła niedzielę swoimi ofiarami do puszek, będziemy mogli wesprzeć Kościół na Wschodzie.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z Czałczyna. W najbliższą sobotę, o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu także mieszkańców z Czałczyna (od p. Zofii Mazur do p. Katarzyny Lasak i p. Andrzeja Drogosza).
  10. W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Małe w cenie 5 zł, duże w cenie 12 zł. Dochód zostanie przeznaczony na dzieła miłosierdzia podejmowane przez Caritas. Także z zakrystii może zabierać tzw. „torby miłosierdzia”, czyli papierowe torebki, które możemy wypełnić artykułami spożywczymi i chemicznymi. Napełnione torby możemy zwracać do kościoła jak również na plebanię. Trafią one przed Świętami Bożego Narodzenia do osób ubogich i potrzebujących z naszej parafii.
  11. Opłatki na stół wigilijny dostępne są w kościele, obok kaplicy MB. Zachęcamy by zabierać je do swych domów. Pamiętajmy, że ofiara, którą składamy za opłatek, przeznaczona jest na utrzymanie posady organisty w naszej parafii. Z serca wraz z Panem Czesławem składamy wszystkim Bóg zapłać za hojność!
  12. Na stoliku, przy wyjściu od strony zakrystii, dostępna prasa katolicka. Tygodniki Gość niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.
  13. Pamiętajmy o dezynfekcji rąk wchodząc do kościoła oraz o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Starajmy się także trzymać dystans społeczny.

Komunikaty duszpasterskie podpisał

Ks. Karol Stach – Proboszcz