I niedziela Wielkiego Postu,  18 lutego 2018 roku.

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Kościół wzywa nas do postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia. Podejmujmy postanowienia pokutne: np. całkowita rezygnacja ze spożywania alkoholu, palenia papierosów, oglądania telewizji, ograniczenia w posiłkach, rezygnacja ze słuchania muzyki, korzystania z internetu. Niech każdy podejmie jakiś dobry czyn: wesprze biednego, odwiedzi samotnych, pomoże staremu. W okresie od Popielca do Niedzieli Trójcy Św. każdy katolik powinien być u spowiedzi i Komunii św. Jest to nasz katolicki obowiązek. Najlepiej uczynić to przy rekolekcjach wielkopostnych.

Jutro w parafii Kapucynów w Kielcach przy ul Warszawskiej 33, w poniedziałek 19 lutego zacznie się kurs przedmałżeński, który potrwa do piątku 23  lutego. Spotkania o 19.15 w auli parafialnej. Spotkania trwają 2 godziny. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Żeby otrzymać świadectwo ukończenia trzeba być na wszystkich spotkaniach.

Młodzież naszej parafii z Wolontariatu zaprasza wszystkie dzieci  we wtorek i piątek od 11-ej do 14-tej na starą plebanię. Będą zabawy, gry, konkursy i śpiewy. Będzie też posiłek.

W  środę o 16.00 w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego i różaniec w intencji Kościoła i Ojczyzny. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Radia Maryja na starej plebani.

W środę o 17-tej w kościele nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św.

W piątki Wielkiego Postu o godz. 17-tej odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o 15.30, śpiewamy Gorzkie Żale. Zapraszam.

W piątek o 19.30 zapraszamy na adorację eucharystyczną i błogosławienie N. Sakramentem.

Mieszkańcom Baryczy dziękuję za posprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę o godz. 10-tej, proszę wszystkich pozostałych mieszkańców Baryczy.

W przyszłą niedzielę, wychodząc z kościoła. możemy złożyć do puszek jałmużnę postną na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Dzieło zajmuje się pomocą misjonarzom i misjom katolickim na całym świecie.

W niedzielę 4 marca będzie w naszej parafii dzień seminaryjny. Odwiedzą nas przedstawiciele Seminarium z Kielc. Będziemy się modlić o powołania. Wesprzemy materialnie Seminarium.

4 marca /niedziela/ o 18-tej pojedziemy na czuwanie nocne do Matki Bożej na Jasną Górę. Będzie ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski. Zachęcam do wyjazdu. Zapisujemy się w zakrystii.

W niedzielę 11 marca na Mszy św. o godz. 10-tej będzie poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Dzieci przyjdą z rodzicami.

Rekolekcje w naszej parafii będą przed V niedzielą W. Postu: od 15 marca do 18 marca. Poprowadzi je ks. Dariusz Węgrzyn, dawny nasz wikariusz.

Przy wyjściu możemy nabyć prasę katolicką. Temat numeru tygodnika  NIEDZIELA: dziecko na celowniku i artykuły: Polskie dzieci nie muszą trafiać do Jugendamtu, Dzieci i urzędnicy Unii Europejskiej, inny: "Wyciągają ręce po nasze dzieci". Polecam też  pomocny artykuł psychologa "Przeżyć depresję" W GOŚCIU NIEDZIELNYM  artykuł "Spowiednik Europy" – wiele informacji o św. o. Pio.