IV niedziela wielkanocna, 22 kwietnia 2018 roku.

Zaczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Prośmy Boga o powołania do kapłaństwa i do zgromadzeń zakonnych dla chłopców i dziewcząt naszej parafii. Apeluję do wszystkich, zwłaszcza młodych, którzy stoją przed wyborem drogi życiowej: pamiętajcie, posłuszeństwo powołującemu Bogu daje poczucie sensu własnego życia i wewnętrzną radość. Proszę rodziców: pozwólmy, aby w naszym dziecku mogło zrealizować się to powołanie, które Bóg mu daje.

Spotkanie kandydatów do Bierzmowania będzie dziś i w niedzielę za 2 tygodnie po Mszy św. o 16-tej.

Jutro o 19-tej spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W środę po Mszy św. o 18-tej będzie spotkanie ks. Adama ze starszymi ministrantami. Zbiórka ministrantów młodszych z ks. Krzysztofem w czwartek  o godz. 17-tej. Apeluję o obecność na zbiórce.

Spotkania dla dzieci przed I Komunią św. będą we wtorek i czwartek o 16-tej.

W piątek o 16.30 spotkanie wolontariatu, a w tygodniu dzieci i młodzieży oazowej na starej plebani.

W piątek o 19.30 będzie adoracja i błogosławienie N. Sakramentem. Zapraszamy do kościoła.

Mieszkańcom Snochowic dziękuję za sprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. O pomoc w sprzątaniu w  sobotę o godz. 10-tej, proszę mieszkańców Snochowic z ul Dużej od Alicji Borowskiej do Anny Gad.

W piątek /4 maja/ o godz. 18-tej pojedziemy  do Częstochowy na czuwanie nocne. Zachęcam do wyjazdu. Zapisy w zakrystii.

Siostry Służebniczki zapraszają do Staniątek k. Krakowa dziewczęta, które chciałyby poznać życie  Sióstr i przemyśleć swoje życie.  To weekend /11- 13 maja/. Zgłoszenia kierujmy do księży lub naszych Sióstr.

12 maja /sobota/ nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Piekar Śląskich, na Górę Św. Anny i do Kamienia Śląskiego. Wyjątkowa pielgrzymka do Matki Bożej Piekarskiej i przede wszystkim do babci P. Jezusa – najsławniejsze w Polsce sanktuarium św. Anny.  Zapisy u księży. Wyjazd o 5.30. Koszt 50 zł.

Informacja dla narzeczonych: kurs przedmałżeński w Parafii Św. Franciszka w Kielcach /u kapucynów/, ul. Warszawska 33 odbędzie się w dniach od 14 do 18 maja/od poniedziałku do piątku/ o godz. 19.15 w auli parafialnej. Zapisy podczas pierwszego spotkania.

19 maja /sobota o 17.30 pojedziemy do sąsiedniej parafii Łosień na wspólną, z innymi parafiami, modlitwę o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Zapraszamy młodych, ale także GPS, członków różnych grup i po prostu parafian, którzy razem będą prosić Boga o powołania przez wstawiennictwo świętych Pańskich. Nazwa tej inicjatywy: "Przez ich zasługi i modlitwy". Zapisy w zakrystii.

26 maja to Dzień Matki. W tym dniu o 17.30 organizujemy wyjazd do Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach na koncert znakomitych artystów dedykowany naszym  mamom. Wśród nich znany nam baryton Wiktor Kowalski z Gnieździsk. W gablocie na kościele wisi afisz z dokładną informacją. Parafia dysponuje biletami. Bilet i przejazd spod kościoła łącznie to 60 zł. Może to być piękny prezent ofiarowany mamie od dzieci /syna czy córki/. Ci, którzy chcieliby pojechać własnym samochodem mogą kupić bilet przez internet. Potrzebne są szybkie decyzje.

Przy wyjściu możemy nabyć prasę katolicką. W bardzo ciekawym tygodniku NIEDZIELA: artykuły o wielkiej pisarce Zofii Kossak /Pożoga, Krzyżowcy, Dziedzictwo, Król trędowaty, Szaleńcy Boży/ w 50 r. śmierci, Świat za furtą – duży reportaż  o życiu za klauzurą dużej grupy sióstr Bernardynek z naszej Świętej Katarzyny. o tym jak powstawała parafia i kościół na kieleckim Szydłówku. Polecam też ciekawy numer Gościa Niedzielnego.

Dziś o 14-tej pogrzeb śp. Zuzanny Bernat z Eustachowa.