XVI niedziela zwykła, 21 lipca 2019 roku.

Dziś o godz. 16-tej będzie Msza św. na cmentarzu. W kościele nie będzie  Mszy św. popołudniowej.

Dziękuję wszystkim, którzy uporządkowali groby bliskich.

W kolejne dwa wtorki 23 i 30 lipca młodzież z wolontariatu organizuje zajęcia dla dzieci /gry, zabawy, poczęstunek/ na starej plebani. Zapraszamy w godzinach od 10-tej do 13-tej.

Codziennie po Mszy św. wieczornej odprawiamy nowennę do świętej Anny, naszej Patronki. Będziemy ją kontynuować do odpustu, który przypada w najbliższy piątek.  Na odpuście po Sumie procesja. Do niesienia w procesji sztandarów, różańca, obrazów i figur zapraszam mieszkańców Józefiny, Snochowic, Jedla, Czałczyna, Eustachowa Dużego i Czartoszów. Zapraszam także ministrantów, chór, orkiestrę i  strażaków. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i niesienia poduszek procesyjnych. Kazania na Mszach św. wygłosi ks. Michał Klementowicz, wykładowca z KUL-u. Msze św. będą    o 8-ej, 10-tej, 12-tej i 18-tej. W piątek w naszej parafii z racji odpustu nie obowiązują nas przepisy postne.

W piątek na sumie złożymy życzenia imieninowe Księdzu Prefektowi Krzysztofowi Patrzałkowi.

W dniu odpustu, po Mszy św. dziesiątowej, będzie uroczyste błogosławienie kobiet spodziewających się dziecka. Św. Anna jest ich patronką.

W piątek, o 19.30 będzie w kościele adoracja eucharystyczna i indywidualne błogosławienie Najświętszym Sakramentem. Zapraszam.

Dorosłych i młodzież zapraszam na pielgrzymkę z Wiślicy na Jasną Górę. Wyrusza 5 sierpnia. Ksiądz Dominik w sobotę 3 sierpnia o godz. 19-tej na starej plebani zorganizuje specjalne spotkanie przed pielgrzymką.

Osoby, które nie mogą udać się na pielgrzymkę pieszą, a chcą duchowo w niej uczestniczyć ofiarowując przy tym Matce Bożej swoją modlitwę, choroby czy trudy życia, niech zgłaszają się do zakrystii i zapisują na listę duchowego pielgrzymowania. Mogą przy tym ofiarować jakiś datek pieniężny na rzecz ubogich pielgrzymów dla ich wsparcia.

Mieszkańcom Jasienia oraz ulic Imielnia i Kasztanowa dziękuję za sprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę o godz. 10-tej proszę mieszkańców Baryczy, numery domów: 1-7.

W przyszłą niedzielę na sumie będzie błogosławienie kierowców i poświęcenie pojazdów. Z tej okazji wszyscy kierowcy, składając ofiarę, otrzymają okolicznościowe pamiątki.

4  sierpnia /niedziela/ pojedziemy na czuwanie nocne do Matki Bożej na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.

W wakacje pamiętajmy o niedzielnej i świątecznej Mszy św., gdziekolwiek będziemy.

Przy wyjściu jest do nabycia prasa katolicka. W tygodniku NIEDZIELA: "Trzeba jasno powiedzieć DOŚĆ". To szereg artykułów wobec psucia moralnego społeczeństwa przez niektóre środowiska."Tajemnica szczęścia" – to o modlitwie św. Brygidy. Polecam także ciekawy tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY, szczególnie wywiad z o. Stanisławem Klimasem, franciszkaninem z Jerozolimy, który opowiada o autentyczności Bożego Grobu w Jerozolimie.