XIV niedziela zwykła, 5 lipca 2020 roku.

W czwartek Mszę św. wieczorną odprawi już nowy Proboszcz  Ks. Karol Stach. Przyjmijcie go życzliwie. Liturgicznego wprowadzenia nowego proboszcza dokona Ks. Abp Henryk Jagodziński w niedzielę odpustową 26 lipca.

W najbliższą środę o godz. 18-tej, jak co tydzień, nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. Zachęcam do uczestnictwa.

W piątek, o 19.30 będzie w kościele adoracja eucharystyczna. O godz. 20-tej  możemy otrzymać indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Mieszkańcom Łopuszna z ul. Strażackiej  dziękuję za sprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. O pomoc w sprzątaniu  w najbliższą sobotę o godz. 10-tej proszę mieszkańców z ul. Leśnej w Łopusznie.

W najbliższą sobotę udamy się na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd spod kościoła o godz. 9-tej. Z pielgrzymami pojedzie kapłan z naszej parafii. Zapisy w zakrystii i u księży. Zachęcamy całe rodziny do wyjazdu, także spoza parafii.

W niedzielę 19 lipca o godz. 16-tej odprawimy Mszę św. na naszym cmentarzu. Teraz

porządkujmy groby bliskich i okolice grobów, wyrwijmy trawę i chwasty w okolicy grobów. Informujmy o tej Mszy na cmentarzu bliskich i znajomych, mających groby rodzinne w naszej parafii.

W  niedzielę po odpuście /2 sierpnia/ odbędzie się w naszej parafii po sumie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Możemy o tym wydarzeniu informować znajomych spoza parafii.

Są wakacje. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św., gdziekolwiek będziemy.

5 sierpnia z Wiślicy wyruszy kielecka pielgrzymka piesza na Jasną Górę. Dla pielgrzymów to szansa by przemyśleć swoje życie, uprosić potrzebną łaskę Bożą. Zapisy w tym roku tylko w formie elektronicznej na stronie internetowej pielgrzymki: www.pielgrzymkakielecka.pl

Przy wyjściu jest do nabycia prasa katolicka. W tygodniku Niedziela polecam artykuły: "Zabobony, grzech czy głupota", "Wolni pod opieką Maryi" – o tym, jak w więzionym  kardynale Wyszyńskim rodziła się determinacja, by oddać Maryi cały naród żyjący w komunizmie. Polecam także ciekawy numer Gościa Niedzielnego, zwłaszcza: "Jak przezwyciężyć wątpliwości w wierze" i o dwóch braciach Ratzingerach: papieżu Benedykcie i zmarłym przed kilkoma dniami ks. Georgu.