Niedziela Chrztu Pańskiego, 12 stycznia 2020 roku.

Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego wprawdzie kończy okres Bożego Narodzenia, ale kolędy, zgodnie z polską tradycją, śpiewamy do święta Matki Bożej Gromnicznej – 2 lutego.

W środę o godz. 17-tej będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. Serdecznie zapraszam.

W sobotę /18 stycznia/ w całym świecie chrześcijańskim rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się i my, aby wierzący w Chrystusa, tak jak On chciał, „stanowili jedno”. Aby świat poznał, że Ojciec niebieski posłał Jezusa jako jedynego Zbawiciela świata.

W piątek o 19.30 w naszym kościele adoracja  i indywidualne błogosławienie Najświętszym Sakramentem.

Mieszkańcom Orczowa dziękuję za sprzątanie kościoła. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę o godz. 10-tej proszę mieszkańców Eustachowa Dużego: od Witolda Szymkiewicza do rodziny Lesiaków.

Przy wyjściu możemy nabyć tygodniki katolickie. W NIEDZIELI polecam: Potrzeba i sens chrztu. Dlaczego chrzcimy dzieci, a nie dorosłych. Iny to wspomnienia ks. Grzegorza Pawłowskiego kapłan Żyda ocalonego w Polsce podczas wojny, od lat pracującego w Izraelu. Rodzicom polecam: Wycofany nastolatek – młodzieńczy bunt czy początek depresji. W  GOŚCIU NIEDZIELNYM: Co zrobić, aby dorastające dzieci nie porzucały wiary.

Dziękuję za życzliwe przyjmowanie księży po kolędzie, za wysiłki, by być w domu podczas wizyty duszpasterskiej i za ofiary na kościół. W tym tygodniu odwiedzimy parafian w takim porządku:

Dziś  niedziela, od 14-tej Marianów Duży – 1 ksiądz i Marianów Mały – 1 ksiądz

13 stycznia, poniedziałek, od 9-tej Grabownica – 2 księży z obu stron jak co roku, od 16-tej Michala Góra, od 16-tej Łopuszno, ul. Leśna – 1 ksiądz

14 stycznia, wtorek, ul. Przedborska – od 16-tej

15 stycznia, środa, od 16-tej Machałowej- 1 ksiądz, Spacerowa i ks. Jankowskiego – 1 ksiądz, od 18 -tej Domy Nauczyciela – 1 ksiądz.

16 stycznia, czwartek, od 16-tej ul. Strażacka -3 księży z obu stron.

17 stycznia, piątek, od 16-tej Eustachów Mały z obu stron

18 stycznia, sobota, od 9-tej Czałczyn – 3 księży

19 stycznia, niedziela, od 14-tej ul. Włoszczowska – 2 księży jak co roku.

Dzisiaj o 13.30 pogrzeb śp. Zdzisława. Treli z Wielebnowa.