Śpiewowi kościelnemu nie szczędzili pochwał Pismo święte, Ojcowie Kościoła i papieże, którzy w naszych czasach, począwszy od św. Piusa X, bardzo jasno określili służebną funkcję muzyki w liturgii. Toteż muzyka kościelna tym świętsza, im ściślej zwiąże się z czynnością liturgiczną, już to serdeczniej wyrażając modlitwę, już też przyczyniając się do jednomyślności, już wreszcie nadając uroczysty charakter obrzędom świętym. Przy czym Kościół uznaje wszystkie formy prawdziwej sztuki i dopuszcza je do służby Bożej, jeżeli tylko posiadają wymagane przymioty.

(Konstytucja o Liturgii Świętej)

W 2008 r. został w Parafii Łopuszno założony Zespół Muzyczny Soli Deo. Od tamtego czasu nieprzerwanie swym śpiewem służy on w naszej wspólnocie. Aktualnie, Zespół prowadzi śpiew, podczas niedzielnych Mszy świętych o godz. 1000. Oprócz tego, Zespół prowadzi także wraz z kapłanem Adorację Najświętszego Sakramentu, w każdy piątek o godz. 1930. Swym śpiewem członkowie zespołu, służą również podczas uroczystości parafialnych, nocy świętych, drodze krzyżowej ulicami Łopuszna, a także przy wielu okazjach i inicjatywach podejmowanych w Parafii.

Dołącz do nas już dziś, byśmy mogli wspólnie śpiewać na chwałę Bogu!

Próby odbywają się w każdy piątek o godz. 1800 w budynku starej plebanii.

Facebook Soli Deo – https://www.facebook.com/SoliDeoLopuszno/

292037