Do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach, przygotowuje się dwóch kleryków:

1. Grzegorz Petrus, pochodzący z Łopuszna – rok IV
  2. Mateusz Smolarczyk, pochodzący ze Snochowic – rok II

MODLITWA JANA PAWŁA II O ROZEZNANIE POWOŁANIA

O Jezu, Boski pasterzu, który powołałeś apostołów, aby ich uczynić rybakami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych ludzi i uczyń ich swoimi sługami.

Spraw, by dzielili Twoje pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego dobra ustawicznie składasz na ołtarzach swoja Ofiarę. Ty, o Panie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi horyzonty, by dostrzegli cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci o światło prawdy i ciepło miłości.

Spraw, by – odpowiadając na Twoje wołanie – przedłużali, tu na ziemi, Twoją misję, budowali Twoje Ciało Mistyczne – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata. Amen.