Chór parafialny

Tradycja muzyczna całego Kościoła stanowi skarbiec nieocenionej wartości, wybijający się ponad inne sztuki, przede wszystkim przez to, że śpiew kościelny związany ze słowami jest nieodzowną oraz integralną częścią uroczystej liturgii. Śpiewowi kościelnemu nie szczędzili pochwał Pismo święte, Ojcowie Kościoła i papieże, którzy w naszych czasach, począwszy od św. Piusa X, bardzo jasno określili służebną funkcję muzyki w liturgii.

Toteż muzyka kościelna będzie tym świętsza, im ściślej zwiąże się z czynnością liturgiczną, już to serdeczniej wyrażając modlitwę, już też przyczyniając się do jednomyślności, już wreszcie nadając uroczysty charakter obrzędom świętym.

(Konstytucja o Liturgii, 112)

Parafialny chór Gloria został powołany do istnienia w listopadzie 2007 roku. Jest to chór mieszany, w którego skład wchodzą mieszkańcy Parafii Łopuszno. Założycielem chóru i prowadzącym go do dnia dzisiejszego jest Organista Parafii – Pan Czesław Jedynak.

Chór ubogaca swoim śpiewem niedzielną Mszę św. o godz. 12.00. Także przez swój śpiew włącza się w liturgię, w czasie świąt i uroczystości o charakterze religijno-patriotycznym.