(21 lutego 2021 r.)

1. Msze św. Kolędowe, z racji wizyty duszpasterskiej, będą w tym tygodniu w następującym porządku:
  • poniedziałek – Jedle
  • wtorek – Eustachów Duży, Eustachów Mały, Orczów
  • środa – Grabownica
  • czwartek – Czartoszowy, Michala Góra
  • sobota – Marianów (duży i mały)
    Po Mszy św. będzie możliwość zabrania z kościoła modlitwy  błogosławieństwa domu, do prywatnego odmówienia w swoich rodzinach oraz wody święconej (prosimy zabrać naczynia na wodę). Będzie także możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na potrzeby kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 1800.
  1. W środę o godz. 1700 zapraszamy na Nowennę do MBNP i Mszę św., zaś w piątek na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1930.
  2. W czwartek o godz. 1615, zapraszamy na spotkanie z ks. Krzysztofem ministrantów młodszych.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa – w piątki, o godz. 1700
  • Gorzkie Żale – w niedzielę, o godz. 1530
    Po Drodze Krzyżowej, będzie można składać ofiarę do puszki, która zostanie przeznaczona na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
  1. Za tydzień, w dugą Niedzielę Wielkiego Postu, będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Sowimi ofiarami do puszek po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
  2. Dziś w Kościele kończy się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. W naszym kościele, na czas Wielkiego Postu została wystawiona tzw. księga abstynencji. Można wpisywać się do niej, ślubując Bogu dobrowolny czas powstrzymania się od spożywania alkoholu.
  3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ze Snochowic. W najbliższą sobotę, o godz. 1000, prosimy o pomoc w sprzątaniu także mieszkańców Snochowic, ul. Mała (pozostali mieszkańcy) oraz ul. Leśna.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępne tygodniki Gość niedzielny, Niedziela i Mały Gość.
  5. Pamiętajmy o dezynfekcji rąk wchodząc do kościoła oraz o obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Komunikaty duszpasterskie podpisali

Duszpasterze Parafii Łopuszno