XXIX Niedziela Zwykła (17 października 2021 r.)

1. W ubiegłą Niedziele przeżywaliśmy XXI Dzień Papieski. Po Mszach św. złożyliśmy do puszek nasze ofiary na działalność Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w kwocie 2293 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiarność. Bóg zapłać.
  2. W dzisiejszą Niedzielę, tak jak zapowiadaliśmy, wzorem lat ubiegłych, przed Kościołem i przy Kaplicach po Mszach św. odbędzie można nabyć tradycyjne „KREMÓWKI” z Wadowic, którym patronuje młodzież z KSM naszej parafii.
  3. W najbliższą środę o godz. 16.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec w Intencji Ojczyzny.
  4. W najbliższą środę, jak w każdym tygodniu, o godz. 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św.
  5. Spotkanie Młodszych Ministrantów z Ks. Krzysztofem w czwartek o godz. 16.15.
  6. W dniach z 22 na 23 października (z piątku na sobotę) w naszej parafii będziemy przeżywali Nocne Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem „JERYCHO RÓŻAŃCOWE DIECEZJI KIELECKIEJ”. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę w następującym porządku:
    – od godz. 18.30 do 19.30 Wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Piotrowcem.
    – od godz. 19.30 do 21.00 Wielebnów, Zasłońce i Snochowice.
    – od godz. 21.00 do 22.00 Orczów i Eustachów Duży.
    – do godz. 22.00 do 23.00 Eustachów Mały i Grabownica.
    – od godz. 23.00 do 24.00 Czartoszowy i Michala Góra.
    – od godz. 24.00 do 01.00 Marianów.
    – od godz. 01.00 do 02.00 Łopuszno.
    – od godz. 02.00 do 03.00 Jasień, Barycz i Antonielów.
    – od godz. 03.00 do 04.00 Czałczyn.
    – od godz. 04.00 do 05.00 Olszówka i Józefina
    – od godz. 05.00 do 06.00 Jedle
    – od godz. 06.00 do 07.00 Zapraszamy wszystkich chętnych na zakończenie adoracji oraz Mszę św.
  1. Od ubiegłej Niedzieli możemy składać pisemnie WYPOMINKI za naszych zmarłych. Są przygotowane wydrukowane karty, na których możemy napisać Imiona i Nazwiska naszych zmarłych, za których będziemy się modlić. Karty WYPOMINKOWE są wyłożone przy ławkach z tyłu kościoła, na stoliku z prasą katolicką i w zakrystii. Bardzo prosimy o czytelne wypełnianie tych kart. Aby uniknąć błędów prosimy o czytelne pismo, najlepiej dużymi „drukowanymi” literami.
  2. Przez cały miesiąc listopad w każdą sobotę po Mszy św. południowej, będziemy się modlić Modlitwą Różańcową za zmarłych jednorazowo poleconych w Wypominkach.
  3. Nasz Wolontariat Parafialny w Niedzielę 24 i 31 października będzie prowadził sprzedaż nagrobnych zniczy. Będziemy mogli je nabywać przed naszym kościołem za dobrowolną ofiarę. Zebrane ofiary będą przeznaczone na działalność naszego Parafialnego Wolontariatu.
  4. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom z Jedla, którzy zgłosili się i z wielkim zaangażowaniem pięknie posprzątali nasz kościół.
  5. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców z Jedla (Od Pani Elżbiety Ciszek, domy w kierunku Żabieńca i w kierunku Marianowa należące do Jedla).
  6. Już od dzisiaj można się zapisywać w zakrystii na wyjazd do Częstochowy na listopadowe Nocne Czuwanie z 04 na 05 listopada tj. z czwartku na piątek. W miesiącu listopadzie nasz łopuszański dekanat ma tam wyznaczoną znaczącą rolę z naszej diecezji.
  7. Dnia 02 listopada 2021 r. (wtorek) w PZOZ Gminnym Ośrodku Zdrowia, ul Strażacka 10 w Łopusznie od godz. 13.00 będzie możliwość zrobienia odpłatnie badań USG z opisem lekarza: Drożności żył i tętnic, Echo serca, USG nerek, USG stawów, USG piersi, USG tarczycy, USG płuc. Koszt badania 55 zł. Rejestracja przez telefon. Szczegóły i numer telefonu w gablocie.
  8. W zakrystii jest możliwość nabycia „Kalendarza Rolników” na przyszły rok, w cenie 30.00 zł. Można także nabyć piękne ścienne kalendarze religijne za dowolną ofiarą.
  9. Na stoliku, przy wyjściu od strony zakrystii, jest dostępna prasa katolicka. Tygodniki Gość niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Anna Soboń z Olszówki. Nie ma jeszcze ustalonego terminu pogrzebu.

Ogłoszenia duszpasterskie podpisał

Ks. Karol STACH – Proboszcz