Ogłoszenia  duszpasterskie
II  NIEDZIELA  ZWYKŁA  W  CIĄGU  ROKU (16 stycznia 2022 r.)

1. Od 10 stycznia 2022 r. w naszym kościele są odprawiane Msze św. Kolędowe z racji wizyty duszpasterskiej. W każdy dzień jest odprawiana Msza św. w Intencji zaproszonych parafian i ich rodzin z danej ulicy i miejscowości. Po Mszy św. będzie możliwość zabrania z kościoła obrazki z modlitwami do prywatnego odmówienia w swoich rodzinach oraz święconą wodę do pokropienia swoich domostw (prosimy zabrać ze sobą naczynia na wodę). Jest także możliwość złożenia ofiary na potrzeby kościoła w podpisanych przez siebie i zaadresowanych kopertach. Msze święte są odprawiane o godz. 18.00 w wyznaczonej kolejności:
  2. Na Msze święte Kolędowe zapraszamy parafian z poszczególnych ulic i miejscowości w następującym porządku:

– 17.01.22 – Poniedziałek – Wielebnów (razem z domami za Gminą, Podłuciem, i ul. Zasłońce).

– 18.01.22 – Wtorek – Snochowice, ulice: Łopuszańska, Mała, Leśna, Zagórki, i Zagóra.

– 19.01.22 – Środa – Snochowice ulice: Okrajek, Duża, Komorniki, i Sojawa.

– 20.01.22 – Czwartek – Józefina i Olszówka.

– 21.01.22 – Piątek Piotrowiec (Kaplica godz. 18.00), ulice: Starowiejska, Kielecka, Nowowiejska, Wesoła i Czubacz.

– 22.01.22 – Sobota – Kolęda z indywidualnych zaproszeń. Jeden Ksiądz pójdzie do Józefiny, drugi  do Czałczyna od godz. 9.30.

———————————————————————————————————————–

– 24.01.22 – Poniedziałek – Czałczyn,

– 25.01.22 – Wtorek – Jasień, Barycz, Antonielów.

– 26.01.22 – Środa – Jedle.

– 27.01.22 – Czwartek – Eustachów Duży, Eustachów Mały, Orczów.

– 28.01.22 – Piątek – Grabownica.

– 29.01.22 – Sobota – Dzień kolędy na indywidualne zaproszenia.

————————————————————————————————————————

–  06.02.22 – Niedziela – (Kaplica – Grabownica) – Czartoszowy, Michala Góra, Marianów (Duży i Mały).

————————————————————————————————————————-

1. Cały czas jest aktualne zgłaszanie imiennych zaproszeń na wizytę kolędową.
  2. W środę 19 stycznia br. o godz. 16 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec w Intencji Ojczyzny.
  3. Także w środę, tak jak w każdym tygodniu, o godz. 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św.
  4. W piątek o godz. 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą Niedzielę będziemy gościli w naszej parafii Ks. Piotra Wojtasińskiego, oddelegowanego przez naszego Biskupa Ordynariusza do Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ostatnio przebywał on na granicy libańsko – syryjskiej. W czasie głoszonych w najbliższą Niedziele homilii, podzieli się z nami swoimi przeżyciami z tamtych dramatycznych miejsc, dotkniętych przez wojnę chrześcijan. Po Mszach św. do puszki będzie można swoimi ofiarami wesprzeć tamtejsze ofiary wojny.
  6. Serdecznie dziękujemy parafianom z Łopuszna, mieszkającym w Rynku za pomoc w posprzątaniu naszego kościoła.
  7. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom Łopuszna, mieszkających przy ulicy Kieleckiej (Od Pani Ciepielewskiej do Pana Edmunda Nygi włącznie).
  8. Na stoliku, przy wyjściu od strony zakrystii, jest dostępna prasa katolicka. Tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.

Ogłoszenia duszpasterskie podpisał

Ks. Karol STACH – Proboszcz