Ogłoszenia  duszpasterskie
IV  NIEDZIELA WIELKANOCNA
(21 kwietnia 2024 r.)

1. Dzisiejsza Niedziela to Niedziele Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona w Kościele tydzień modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
  2. W najbliższy wtorek 23 kwietnia br. przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI.
  3. W czwartek 25 kwietnia br. przypada ŚWIETO ŚW. MARKA
  4. W środę o godz. 17.10 spotkanie młodszych Ministrantów z Ks. Krzysztofem.
  5. Także w środę, tak jak w każdym tygodniu, o godz. 18.00 Nowenna do MB NP i Msza św.
  6. W piątek o godz. 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, serdecznie zapraszamy.
  7. Dzisiejsza Niedziela to Trzecia Niedziela Miesiąca kwietnia Nasza Niedziela Inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na prowadzone prace gospodarcze w naszej Parafii.
  8. Trzecia sobota maja to od lat Dzień Pierwszej Komunii Świętej dzieci w naszej Parafii. W tym roku będzie to sobota 18 maja br. o godz. 11.00. Warto to sobie zapamiętać, gdyż ten termin trzeciej soboty maja, w każdym roku jest niezmienny. Pomaga to rodzicom dzieci Komunijnych w organizowaniu rodzinnych uroczystości.
  9. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii to Niedziela 26 maja br. o godz. 12.00.
  10. W Zakrystii możemy się zapisywać na wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę na Nocne Czuwanie z 04 na 05 maja br. (tj. z soboty na Niedzielę). Wyjazd z przed kościoła o godz. 18.00.
  11. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła parafianom z Marianowa Dużego (od Pana Rafała Wychowańca do Pani Ireny Resiak).
  12. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z Marianowa Dużego (od Stanisława Kozieła do Pana Kazimierza Ogonowskiego).
  13. W najbliższym tygodniu prosimy korzystać ze spowiedzi na kwadrans przed Mszą św. Kancelaria Parafialna w najbliższym tygodniu jest czynna po Mszy św. wieczornej.
  14. Na stoliku, przy wyjściu od strony zakrystii, jest dostępna prasa katolicka. Tygodnik Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.

Ogłoszenia duszpasterskie podpisał
Ks. Karol STACH – Proboszcz

Zainstalowana konstrukcja i zamatowane dzwony na Wierzy naszego Kościoła. (19.10.2023)

Zainstalowane całe oprzyrządowanie, napęd i amortyzacja każdego z dzwonów. Zainstalowana także sterownia funkcji dzwonów. Dzwony działają mając także wymienione nowe serca ze stali kutej w kuźni, co znacznie poprawiło jakość dźwięku dzwonów. Firma Rduch przy matowaniu zegarów na Wierzy, wykona także czyszczenie dzwonów z nieczystości spowodowane upływem 44 lat i zabezpieczy je specjalną warstwa ochronną. To będzie bardzo korzystny widok w zestawieniu z nową konstrukcją.

“Usuwanie odspojonej nadlewki stropu Wierzy Dzwonnicy”. oraz ” Wykonanie podlewek betonowych stropu pod instalowanie Konstrukcji dzwonów”. To prace wykonane w ostatnim tygodniu. (23-27.10.2023)

Aktualny stan prac. (24.09.2023)

Aktualny stan prac. Tak wygląda stan podwalin wieży i obok prowadzone prace. (09.09.2023)

Tak wyglądają prace murarsko – betoniarskie na Wieży Dzwonnicy. (09.09.2023)