VI Niedziela Wielkanocna (09 maja 2021 r.)

1. Wczoraj w naszej Parafii zakończyła się PEREGRYNACJA KOPII OBRAZU ŚW. JÓZEFA, OPIEKUNA ŚWIĘTEJ RODZINY, pod hasłem „ Święty Józefie po drogach życia nas prowadź.” Po uroczystej Mszy św. popołudniowej przewieźliśmy Peregrynujący obraz do Parafii Stojewsko.
  2. Czas pobytu Obrazu św. Józefa w naszej Parafii był wielkim i niezapomnianym wydarzeniem w naszym osobistym życiu i życiu duchowym parafii. Z pewnością godnie zapisze się ten czas na kartach historii naszej parafii.
  3. Słowa gorącego podziękowania za czynne i ofiarne włączenie się w przygotowania i przebieg Peregrynacji szczególnie należą się: Panu Marcinowi Cieślickiemu, który profesjonalnie przygotował samochód do transportu obrazu, przygotował kolorowe banery i foldery peregrynacyjne. Panu Łukaszowi Łapotowi, który udostępnił swój samochód do przewożenia obrazu i znalazł czas aby być jego kierowcą. Państwu Biały, którzy jako delegaci naszej parafii, odebrali z rąk Księdza Biskupa Ordynariusza peregrynacyjny obraz, aby można było go przywieść do parafii. Państwu Sypniewskim, którzy jako małżonkowie przywitali przybywający Obraz do naszej parafii. Państwu Soboniom, którzy jako małżonkowie w imieniu parafian pożegnali peregrynujący obraz, który gościliśmy w naszej świątyni. Dziękujemy licznym ministrantom wraz z ich opiekunami, Księżmi Wikariuszami, który przygotowywali i prowadzili asysty przez dni peregranacji w naszej parafii. Gorąco dziękujemy Panom Strażakom z naszej OSP w Łopusznie. Dziękujemy Orkiestrze za piękną grę i uświetnianie uroczystości peregrynacyjnych. Dziękujemy także Panu Organiście Czesławowi oraz chórowi naszej parafii za piękny śpiew w czasie liturgii. Wreszcie gorąco dziekujemy wszystkim parafianom za liczny udział w poszczególych dniach peregrynacji, za zaangażowanie, modlitwę i obecność w nabożeństwach. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Pierwsza Komunia święta w naszej parafii odbędzie się dnia 15 maja br. tj. W najbliższą Środę o godz. 10.00 – Klasa III A. O godz. 12.00 – Klasa III B.
  5. Spowiedź dzieci i rodziców oraz rodziców chrzestnych w czwartek 13 maja o godz.16.00
  6. Próby dzieci do I-ej Komunii odbędą się; w Poniedziałek o godz. 16.00 – Klasa III A. Wtorek, godz. 16.00 – Klasa III B. W środę, godz. od godz. 15.00 do 16.30 – Klasa III B. Od 16.30 do 18.00 – Klasa III A.
  7. Dzieci, które przyjęły I-ą Komunię świętą, zapraszamy w Niedzielą Mszę św. na godzinę 10.00.
  8. W tym tygodniu Kościół będą sprzątać rodzice dzieci komunijnych. W środę o godz. 15.00 wokół Kościoła a w Piątek sprzątanie Kościoła od godz. 10.00.
  9. Przypominamy, że od najbliższego Poniedziałku do Piątku trwa Biały Tydzień. Bardzo prosimy aby rodzice postarali się aby w każdy dzień Białego Tygodnia być na Mszy św.
  10. W związku ze 101 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II w najbliższą Niedzielą tj. 16 maja br. będzie można nabyć Kremówki papieskie, które przyjdą do nas w nocy prosto z Wadowic.
  11. W najbliższy piątek przypada w liturgii Święto Świętego Macieja Apostoła.
  12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, niestety nielicznie przybyłym mieszkańcom Józefiny. Przyszły tylko trzy osoby: Bogusława Dzwonek, Zofia Grund i Natalia Cieślicka.
  13. W związku z trwającym remontem Zakrystii za względów bezpieczeństwa, przejście obok remontowanej Zakrystii dalej pozostaje czasowo zamknięte.
  14. Na stoliku, przy wyjściu od strony zakrystii, jest dostępna prasa katolicka. Tygodniki Gość niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.
  15. Wchodząc do kościoła, pamiętajmy o dezynfekcji rąk i obowiązku zasłaniania maseczkami ust i nosa.

Ogłoszenia duszpasterskie podpisał

Ks. Karol STACH – Proboszcz