Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Ogłoszenia  duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY

( 04 czerwca 2023 r.

 

 1. W ubiegłą Niedzielę w naszej Parafii gościliśmy niezwykłego gościa Księdza Arcybiskupa Henryka JAGODZIŃSKIEGO, Nuncjusza Apostolskiego w Ganie, który głosił do nas Słowo Boże i sprawował Eucharystię. O godz. 12.00 w czasie Mszy św. Prymicyjnej Księdza Neoprezbitera Grzegorza Petrusa wygłosił kazanie prymicyjne. Bardzo Serdecznie Dziękujemy Zespołowi „SOLI DEO” za oprawę muzyczną, Chórowi parafialnemu, Asyście ministranckiej, Dzieciom komunijnym, Siostrom zakonnym, Straży pożarnej i wszystkim, którzy pomogli w sprzątaniu kościoła i przygotowaniu tych niezapomnianych Uroczystości. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Ja wiemy rozpoczął się miesiąc czerwiec. Nabożeństwa Czerwcowe w naszym kościele są odprawiane w dni zwykłe po Mszy św. popołudniowej o godz. 18.30 a w Niedziele przed Mszą św. popołudniową o godz. 15.30.
 3. W czwartek 08 czerwca br. przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (BOŻE CIAŁO). Tego dnia Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i 16.00, Mszy św. w Kaplicach nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00, wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. W UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA przez cały dzień Słowo Boże będzie głosił i poprowadzi Procesję z Najświętszym Sakramentem zaproszony gość dr Marceli FRĄCZEK, Ojciec Duchowny WSD w Kielcach. O przygotowanie i ubranie Ołtarzy prosimy: I – Ołtarz na ul. Przedborskiej – ubierają go mieszkańcy z tej ulicy. Prace koordynują Panie: Leokadia Kaleta i Aleksandra Rówińska. II – Ołtarz na ul. Koneckiej (przy wjeździe do Pałacu) – ubierają go mieszkańcy ul. Koneckiej i ul. Szkolnej. Prace koordynuje Pani Teresa Sochacka. III – Ołtarz przy kapliczce na rogu ulic Kieleckiej i Górki Łopuszańskie – ubierają go mieszkańcy tych ulic. Prace koordynuje Pani Barbara Fras. IV – Ołtarz – przy domu Sióstr – ubierają go mieszkańcy ul. Strażackiej. Prace koordynuje Siostra Zofia i Pan Jarosław Nyga. Bardzo prosimy aby mieszkańcy z Józefiny, Snochowic, Czałczyna, Jedla i Eustachowa Dużego, Marianowa, Orczowa, Piotrowca – ponieśli Feretrony, Figury i Sztandary.
 4. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej wielkiej Uroczystości Bożego Ciała nasz Chór parafialny, Orkiestrę i naszych Strażaków z OSP w Łopusznie oraz Dzieci Pierwszokomunijne w swoich Komunijnych Strojach.
 5. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, zapraszamy na procesje wokół kościoła po Mszy św. popołudniowej, a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
 6. Próba sypania kwiatów w poniedziałek 05 czerwca br. i w środę 05 czerwca br. o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dziewczynki. Szczególna prośbę kierujemy do dziewczynek z klas komunijnych i rocznicowych. Chłopców z klas komunijnych i rocznicowych, prosimy o udział w procesji Bożego Ciała obok ministrantów.
 7. W środę jak zawsze o godz. 18.00 Nowenna do MB NP i Msza święta.
 8. W piątek wyjątkowo nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. W piątek 09 czerwca br. o godz. 15.00 Biskup Andrzej Kaleta udzieli w naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania młodzieży, która przez cały rok przygotowywała się do tego wielkiego wydarzenia. Tego dnia nie będzie wyjątkowo Mszy św. o godz. 18.00.
 10. Próby dla Kandydatów do Bierzmowania w kościele w najbliższy poniedziałek i środę o godz. 16.00.
 11. Spowiedź dla Kandydatów do Bierzmowania i ich świadków oraz rodzin w najbliższy wtorek od godz. 16.00.
 12. Wyjazd do Częstochowy na Nocne Czuwanie na Jasną Górę z 04 na 05 czerwca br. (z Niedzieli na poniedziałek) z przed kościoła dzisiaj o godz. 17.30.
 13. W dzisiejszą Niedzielę decyzją Biskupa Kieleckiego zostanie przeprowadzona zbiórka do Urny na Fundusz Budowlany. Zbierane ofiary są przeznaczone pomoc biedniejszym Parafiom naszej diecezji, które potrzebują finansowego wsparcia.
 14. Nasi Starsi Ministranci w tym sezonie brali udział w rozgrywkach Halowej Ligi Seniorów i wywalczyli w niej I-e miejsce, czego im gratulujemy. Tym samym ponownie zostali reprezentantami Diecezji Kieleckiej w piłkę nożną podczas XVIII Mistrzostw Polski o Puchar „KNC”, które odbędą się w Gnieźnie. Koszty udziału w Mistrzostwach jak i 5 – dniowy wypoczynek są dość wysokie. Dlatego Ministranci chcieli pozyskać środki na wyżej wymieniony cel. W Niedzielę 11 czerwca po każdej Mszy św. w Kościele i w Kaplicach, odbędzie się Kiermasz upieczonych ciast. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy i w Imieniu Ministrantów składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
 15. W Niedzielę 18 czerwca odbędzie się kolejny PIKNIK PARAFIALNY, na który już teraz serdecznie zapraszamy. Nasze wspólne spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 16.00 a następnie udamy się na Plac za Plebanią, gdzie będzie druga część naszego spotkania. Specjalnym gościem tegorocznego PIKNIKU będzie znany z Portalów Społecznościowych Maciej PICUR. Szczegóły podamy w najbliższym czasie. Zachęcamy również do wsparcia tej inicjatywy poprzez sponsoring. Bóg zapłać za waszą ofiarność.
 16. Planujemy organizację Pielgrzymki do JORDANII. W programie zwiedzanie miejsca chrztu Jezusa, Góra Nebo, Petra, Morze Martwe, Akaba, Morze Czerwone. Pielgrzymka planowana jest w dniach 10.02 – 17.02. 2024 r. Szczegóły znajdziemy na plakacie, który w najbliższych dniach pojawi się w gablocie. Szacunkowy koszt to ok. 1300 zł. + 990 USD. Liczba miejsc ograniczona. Wstępne zapisy możemy już zgłaszać w Zakrystii. W zapisach będzie decydować kolejność zgłoszeń. Szczegóły u Ks. Nikodema.    
 17. Serdecznie dziękujemy za liczną pomoc i piękne posprzątanie kościoła parafianom z Łopuszna – z ul. Kieleckiej (pozostali mieszkańcy).
 18. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła rodziców Kandydatów do Bierzmowania. Sprzątanie odbędzie się w środę o godz. 19.00.
 19. Po Mszy św. Ks. Proboszcz prosi chętnych parafian na krótkie spotkanie w kościele, celem przedstawienia kilku ważnych spraw związanych z pilnymi parafialnymi inwestycjami w naszej Parafii.
 20. Na stoliku, przy wyjściu od strony zakrystii, jest dostępna prasa katolicka. Tygodnik Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.  


Ogłoszenia duszpasterskie podpisał                      

Ks. Karol STACH – Proboszcz

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
196721
Visit Today : 175
Visit Yesterday : 509
This Month : 1269
This Year : 45812
Total Visit : 196721