XVIII Niedziela Zwykła (01 sierpnia 2021 r.)

1. W miniony Poniedziałek przeżywaliśmy w naszej Parafii Uroczystość Odpustową ku czci Św. Anny. Składamy serdeczne podziękowanie Księdzu Prałatowi Franciszkowi Berakowi, który tego dnia głosił Słowo Boże i przewodniczył Centralnej Mszy Świętej Odpustowej, Księżom gościom pomagającym w konfesjonałach, Księżom z naszego Dekanatu którzy przybyli na naszą Uroczystość. Dziękujemy wszystkim niosącym sztandary, feretrony, figury i różaniec z Józefiny, Snochowic, Jedla, Czałczyna i Eustachowa Dużego. Dziękujemy ministrantom, Chórowi parafialnemu, Orkiestrze, Straży Pożarnej oraz dzieciom, które sypały kwiaty pod opieka Sióstr Zakonnych.
  2. W ubiegłą Niedzielę, w Dzień św. Krzysztofa Patrona kierowców, odbyła się zbiórka na rzecz MIVA (Stowarzyszenia/Organizacji na rzecz misyjnych środków transportu, które wspiera prace misjonarzy w świecie. W naszej Parafii zebraliśmy kwotę 3600 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. W najbliższy Piątek przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
  4. W najbliższym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca sierpnia. W Pierwszy Czwartek miesiąca Msza św. w Intencji powołań do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego o godz. 18.00. W Pierwszy Piątek spowiedź od godz. 6.40 a wieczorem od godz. 17.30. Msza św. na Piotrowcu o godz. 16.00. W Pierwszą Sobotę miesiąca po Mszy św. popołudniowej odmówimy Różaniec wynagradzający Najświętszemu Sercu NMP.
  5. W najbliższą środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św.
  6. Dnia 05 sierpnia (w czwartek) rozpoczyna się 40 Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Pielgrzymi tego dnia gromadzą się Wiślicy na Mszy św. Od 05 do 13 sierpnia (do piątku) będziemy się gromadzić w naszym kościele o godz. 20.30 na Adorację Najświętszego Sakramentu, aby modlitwą wspierać naszych pielgrzymów. A o godz. 21.00 zaśpiewamy Apel Jasnogórski łącząc się duchowo z pielgrzymami. Ofiarujmy Bogu w tym czasie nasze intencje, choroby, trudy i radości życia. W piątek jedynie przychodzimy o godz. 19.30 tradycyjnie na adoracje Najświętszego Sakramentu, gdzie będziemy się modlić w intencji pielgrzymów.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z Grabownicy.
  8. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Grabownicy (od Rodz. Marszałków do końca wioski).
  9. Dnia 10 sierpnia br. (we wtorek) od godz. 16.00 w naszej parafii, tak jak we wcześniejsze lata, będziemy gościć Podlaską Pieszą Pielgrzymkę z Diecezji Siedleckiej na Jasną Górę. Na dzień dzisiejszy nie wiemy jaka będzie ilość pątników. Organizatorzy tej Pielgrzymki poinformują nas w najbliższą środę o stanie liczebnym pielgrzymi, abyśmy mogli rozplanować pobyt pielgrzymów w naszej Parafii. Jest to już czterdziesta pierwsza Piesza Pielgrzymka Podlaska, którą postaramy się godnie ugościć.
  10. W dzisiejszą Niedzielę na Starej Plebanii od godz. 9.00 do 14.00 będzie można się zaszczepić przeciwko Koronawirusowi szczepionką Jonson & Jonson. Szczepienie jest organizowane za zgodą Księdza Biskupa Ordynariusza, przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia. Chętnych na szczepienie prosimy o zabranie Dowodu osobistego.
  11. Na stoliku, przy wyjściu od strony zakrystii, jest dostępna prasa katolicka. Tygodniki Gość niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.

Ogłoszenia duszpasterskie podpisał

Ks. Karol STACH – Proboszcz