Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Ogłoszenia  duszpasterskie
V  NIEDZIELA  ZWYKŁA
( 5 lutego 2023 r. )

 

 1. W Niedzielę 22 stycznia br. przed naszym kościołem odbywała się kwesta Zespołu Inicjatorów z Parafii Grzymałków na rzecz pomocy w renowacji Starego Kościoła p.w. Św. Michała Archanioła w Grzymałkowie. Otrzymaliśmy od tego Zespołu pisemne piękne podziękowanie za złożone tego dnia ofiary do puszek przed kościołem. Zebrana kwota to 2480 zł. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość okazaną tej inicjatywie i ofiarność.
 2. Jak zawsze w środę, tak jak w każdym tygodniu, o godz. 17.00 Nowenna do MB NP i Msza św.
 3. W piątek o godz. 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, serdecznie zapraszamy.
 4. Są jeszcze do nabycia w Zakrystii nasze Parafialne Kalendarze na 2023 Rok. Postarajmy się aby w naszych domach i domach naszych rodaków znalazła się taka nasza parafialna pamiątka.
 5. W najbliższą Niedzielę 12 lutego br. o godz. 12.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w Intencji Ojczyzny z okazji 81 rocznicy powstania Armii Krajowej, zamówiona przez Burmistrza Miasta i Gminy Łopuszno Irenę Marcisz. Po Mszy św. zaplanowano krótką prelekcje na temat powstania Armii Krajowej a o godz. 13.10 odbędzie się Uroczysty przemarsz pod tablice pamiątkową, znajdującą się na budynku Internatu i złożenie wiązanek. Szczegóły na Plakacie w gablocie.
 6. Ks. Nikodem przypomina Kandydatom do Przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, że zaliczenia kolejnej partii materiału odbędzie się zaraz po feriach.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Janowi Krawczyńskiemu i Ministrantom za niezbędną pomoc w rozmontowaniu i posprzątaniu dekoracji Bożonarodzeniowej w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Również składamy gorące podziękowanie ekipie naprawiającej uszkodzony bojler grzewczy w naszym kościele na zapleczu Zakrystii, Panom: Janowi Drogosz i Wiesławowi Lesiak. Serdeczne Bóg zapłać za skuteczne działanie.
 9. W najbliższym tygodniu prosimy korzystać ze spowiedzi 15 minut przed Mszą świętą.
 10. Serdecznie dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła parafianom z Jedla od Pani Barbary Stępień do Janiny Stolarczyk.
 11. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z Jedla od Pani Elżbiety Ciszek domy w kierunku Żabieńca i w kierunku Marianowa należące do Jedla.
 12. Na stoliku, przy wyjściu od strony zakrystii, jest dostępna prasa katolicka. Tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.
 13. Dnia 07 lutego 2023 r. (we wtorek) o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb śp. Jana Kotwicy.

                

Ogłoszenia duszpasterskie podpisał                      

Ks. Karol STACH – Proboszcz

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
164727
Visit Today : 65
Visit Yesterday : 193
This Month : 1995
This Year : 13818
Total Visit : 164727