Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Ogłoszenia  duszpasterskie
XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA W CIĄGU ROKU
( 24 września 2023 r.)  

 

 1. W piątek 29 września br. przypada ŚWIETO ŚWIETYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA.
 2. W środę jak zawsze o godz. 18.00 Nowenna do MB NP i Msza święta.
 3. W piątek o godz. 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, serdecznie zapraszamy.
 4. W najbliższą Niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe w dni zwykłe po Mszy św. wieczornej. W Niedziele przed Mszą św. o godz. 15.30.  
 5. Ubiegła Niedziela była Trzecią Niedzielą Gospodarczą miesiąca września. W minioną Niedzielę złożone ofiary na tacę to suma 22.990 zł. Składamy bardzo serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom włączającym się w ten nas parafialny wysiłek finansowy. Prace betoniarsko – murarsko stolarskie na wieży, przygotowujące to miejsce do montowania konstrukcji i dzwonów są już właściwie ukończone. Pozostaje w tym tygodniu sprzątanie tego miejsca. Gdy zawisną dzwony, ostatnie prace wykończeniowe stropu zostaną dokończone. Prosimy śledzić kolejne zdjęcia umieszczane na Stronie Internetowej Parafii pod Ogłoszeniami Parafialnymi, które obrazują co zostało tam wykonane.
 6. W Niedzielę w naszym Kościele gościmy Pieśniarkę Panią IRINĘ KRILL z Tarnopola na Ukrainie. Jest to Absolwentka Akademii Muzycznej we Lwowie. Pani Irina śpiewa i gra na Bandurze religijne utwory. W Polsce występowała już w wielu Parafiach ciesząc się dużym powodzeniem. U nas wystąpi przez około 10 minut przed Mszą św. o godz. 10.00 i 16.00 a po Mszach św. o godz. 8.00 i 12.00. W czasie Mszy św. wykona także dwie religijne pieśni. Artystka wydała już kilka płyt z wykonywanymi przez siebie utworami. Po Mszach św. kto zechce, będzie mógł nabyć jej płytę CD a pozyskane środki finansowe, Artystka przeznacza na budowę Kościoła w jej rodzinnym Tarnopolu.
 7. Zapraszamy Ministrantów młodszych i starszych na wyjazd na Diecezjalny Dzień Ministranta, który odbędzie się 30 września 2023 r. w Parafii p.w. Św. Alberta w Busku Zdroju. Zapraszamy wszystkich Ministrantów. Szczegóły na Plakacie.
 8. Kandydatów, którzy chcieliby w przyszłym roku przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w naszej Parafii, zapraszamy dzisiaj wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się po Mszy św. o godz. 16.00.
 9. W sobotę 07 października br. jest organizowana XV Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie, pod hasłem: „ Z Maryją leczyć świat modlitwa”. Zapisy na wyjazd w Zakrystii. Szczegóły podamy w najbliższą Niedzielę.
 10. W Niedzielę 01 października br. podczas Mszy św. o godz. 12.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą przeżywały poświecenie i wręczenie Różańcy. Po Mszy św. Odbędzie się spotkanie formacyjno – organizacyjne dla rodziców i dzieci klas III – ich.
 11. Spotkanie Scholi dziecięcej „Boże Nutki” odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 17.00. Zapraszamy na to spotkanie dzieci, które chcą śpiewem chwalić Pana Jezusa.
 12. Pielgrzymi, którzy wraz z Ks. Nikodemem udają się do Jordanii w dn. od 12 – 19 lutego 2024 r. proszeni są o zgłoszenie się do Zakrystii w celu odebrania Umów oraz Planów Pielgrzymki. Udało nam się w Biurze podróży wynegocjować niższą cenę niż było to pierwotnie przewidziane. Podpisanie Umowy oraz drugą ratę złotych polskich prosimy uregulować do końca miesiąca września. Równocześnie przypominamy o tym, aby pamiętać o ważności paszportów na czas wylotu. Spotkanie z przedstawicielem Biura odbędzie się na przełomie listopada/grudnia, o czym będziemy informować w ogłoszeniach parafialnych.  
 13. Chętni na wyjazd na Nocne Czuwanie na Jasną Górę z 04 na 05 października br. (ze środy na czwartek), mogą się jeszcze zapisywać w Zakrystii.
 14. Bardzo serdecznie dziękujemy licznie przybyłym parafianom z Baryczy (Całość), za piękne posprzątanie naszego kościoła.  
 15. W nadchodzącą sobotę o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z Antonielowa ( od Rodz. Sikorów do Rodz. Sójków).
 16. W najbliższym tygodniu Kancelaria parafialna czynna po Mszy św. popołudniowej. Prosimy też korzystać w tym tygodniu ze spowiedzi na kwadrans przed Mszą świętą.
 17. Na stoliku, przy wyjściu od strony zakrystii, jest dostępna prasa katolicka. Tygodnik Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.

                                                                    

Ogłoszenia duszpasterskie podpisał
Ks. Karol STACH – Proboszcz

 

Aktualny stan prac. (24.09.2023)

Aktualny stan prac. Tak wygląda stan podwalin wieży i obok prowadzone prace. (09.09.2023)

Tak wyglądają prace murarsko – betoniarskie na Wieży Dzwonnicy. (09.09.2023)

 

Stan filarów nośnych dachu Dzwonnicy. Aktualne prace nad ratowaniem konstrukcji nośnej Wieży Dzwonnicy. (02.09.2023)

EKSPERTYZA TECHNICZNA DZWONNICY

EKSPERTYZA TEC HNICZNA DZWONNICY

ZDJĘCIA STANU KONSTRUKCJI WIEŻY DZWONNICY

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
226082
Visit Today : 513
Visit Yesterday : 240
This Month : 6812
This Year : 75173
Total Visit : 226082