Ogłoszenia  duszpasterskie
XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  W  CIĄGU  ROKU
( 25 września 2022 r. )

1. W Dzisiejszą Niedzielę przeżywamy zakończenie MISJI ŚWIETYCH w naszej Parafii. Przez cały tydzień pod duchowym przewodnictwem Ojca Misjonarza Ks. Rafała GUDWAŃSKIEGO dokonywaliśmy przemiany naszych serc i ożywialiśmy naszą wiarę i miłość do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, zawierzając Matce Bożej Nieustającej Pomocy naszą Parafie i nasze rodziny. Mamy nadzieję, że zasiane Słowo Boże Ojca Misjonarza, wyda piękne owoce odnowionego duchowego życia naszej Parafii. Bóg zapłać za ogromny wysiłek Ojca Misjonarza w przeprowadzeniu tym naszych Misji Parafialnych.
  2. Jak zawsze w środę o godz. 18.00 Nowenna do MB NP i Msza św.
  3. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie młodszych Ministrantów z Ks. Krzysztofem.
  4. W piątek jak zawsze o godz. 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
  5. Najbliższa sobota to Pierwsza sobota miesiąca października, po Mszy św. wieczornej odmówimy Różaniec wynagradzający Najświętszemu Sercu NMP. Od tego dnia czyli od 01 października br. Msze święte popołudniowe o godz. 17.00.
  6. Od najbliższej soboty rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane po Mszy św. wieczornej a w Niedziele i Uroczystości o godz. 15.30.
  7. Jak pamiętamy w Niedzielę 11 września br. przeżywaliśmy Dzień Seminaryjny. Gościliśmy wtedy w naszej Parafii Ks. Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach Diakona i kleryka. Ofiary zebrane tamtej niedzieli były przeznaczone na wsparcie materialne dla naszego Seminarium. Otrzymaliśmy od Księdza rektora list z podziękowaniami za modlitwę i złożone ofiary w kwocie 4061 zł. 67 gr. Bóg zapłać za waszą ofiarność.
  8. Serdecznie dziękujemy Reprezentacji Ministrantów naszej Parafii, którzy udali się 17 września br. do Jędrzejowa na XXII Diecezjalny Dzień Ministranta. Wtedy też nasi Lektorzy odebrali Puchar Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego za zajęcie w Diecezjalnych rozgrywkach piłkarskich I-go miejsca. Serdecznie gratulujemy.
  9. Diecezjalna XIV Pielgrzymka Róż Żywego Różańca i czcicieli Matki Bożej odbędzie się 01 października br. (w sobotę) w Piotrkowicach w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej od godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 12.30. Zachęcamy nasze parafialne Róże Różańcowe aby zaangażowały się w tę pielgrzymkę. Zapisy na wyjazd w Zakrystii. Podtrzymajmy te dobre tradycje w naszej Parafii w takich spotkaniach pielgrzymkowych. Wyjazd z przed kościoła o godz. 7.30.
  10. W najbliższą Niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie Różańcy dla dzieci, które przystąpią do I-ej Komunii Świętej w przyszłym roku.
  11. Chętni na wyjazd na Nocne Czuwanie na Jasną Górę z 4 na 5 października (z wtorku na środę) mogą się już zapisywać w Zakrystii. Zapisanych jest do tej pory tylko kilka osób, a przecież nasza tradycja czuwania przed Matką Bożą ma piękne tradycje.
  12. W najbliższym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna po Mszy św. wieczornej.
  13. W najbliższym tygodniu możliwość skorzystania ze spowiedzi będzie na 15 minut przed Mszą św.
  14. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców z Eustachowa Małego (od Pana Stanisława Kolasy do Pana Artura Sornata).
  15. W Zakrystii jest już możliwość nabywania Kalendarza Rolnika na 2023 r.
  16. Na stoliku, przy wyjściu od strony zakrystii, jest dostępna prasa katolicka. Tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.

Ogłoszenia duszpasterskie podpisał
Ks. Karol STACH – Proboszcz