Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Ogłoszenia  duszpasterskie
IV  NIEDZIELA WIELKANOCNA
(21 kwietnia 2024 r.)

 

 1. Dzisiejsza Niedziela to Niedziele Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona w Kościele tydzień modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
 2. W najbliższy wtorek 23 kwietnia br. przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI.
 3. W czwartek 25 kwietnia br. przypada ŚWIETO ŚW. MARKA  
 4. W środę o godz. 17.10 spotkanie młodszych Ministrantów z Ks. Krzysztofem.
 5. Także w środę, tak jak w każdym tygodniu, o godz. 18.00 Nowenna do MB NP i Msza św.
 6. W piątek o godz. 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, serdecznie zapraszamy.
 7. Dzisiejsza Niedziela to Trzecia Niedziela Miesiąca kwietnia Nasza Niedziela Inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na prowadzone prace gospodarcze w naszej Parafii.
 8. Trzecia sobota maja to od lat Dzień Pierwszej Komunii Świętej dzieci w naszej Parafii. W tym roku będzie to sobota 18 maja br. o godz. 11.00. Warto to sobie zapamiętać, gdyż ten termin trzeciej soboty maja, w każdym roku jest niezmienny. Pomaga to rodzicom dzieci Komunijnych w organizowaniu rodzinnych uroczystości.
 9. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii to Niedziela 26 maja br. o godz. 12.00.
 10. W Zakrystii możemy się zapisywać na wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę na Nocne Czuwanie z 04 na 05 maja br. (tj. z soboty na Niedzielę). Wyjazd z przed kościoła o godz. 18.00.
 11. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła parafianom z Marianowa Dużego (od Pana Rafała Wychowańca do Pani Ireny Resiak).
 12. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z Marianowa Dużego (od Stanisława Kozieła do Pana Kazimierza Ogonowskiego).
 13. W najbliższym tygodniu prosimy korzystać ze spowiedzi na kwadrans przed Mszą św. Kancelaria Parafialna w najbliższym tygodniu jest czynna po Mszy św. wieczornej.
 14. Na stoliku, przy wyjściu od strony zakrystii, jest dostępna prasa katolicka. Tygodnik Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.

                                                                         

Ogłoszenia duszpasterskie podpisał
Ks. Karol STACH – Proboszcz

 

 

Zainstalowana konstrukcja i zamatowane dzwony na Wierzy naszego Kościoła. (19.10.2023)

Zainstalowane całe oprzyrządowanie, napęd i amortyzacja każdego z dzwonów. Zainstalowana także sterownia funkcji dzwonów. Dzwony działają mając także wymienione nowe serca ze stali kutej w kuźni, co znacznie poprawiło jakość dźwięku dzwonów. Firma Rduch przy matowaniu zegarów na Wierzy, wykona także czyszczenie dzwonów z nieczystości spowodowane upływem 44 lat i zabezpieczy je specjalną warstwa ochronną. To będzie bardzo korzystny widok w zestawieniu z nową konstrukcją.

“Usuwanie odspojonej nadlewki stropu Wierzy Dzwonnicy”. oraz ” Wykonanie podlewek betonowych stropu pod instalowanie Konstrukcji dzwonów”. To prace wykonane w ostatnim tygodniu. (23-27.10.2023)

Aktualny stan prac. (24.09.2023)

Aktualny stan prac. Tak wygląda stan podwalin wieży i obok prowadzone prace. (09.09.2023)

Tak wyglądają prace murarsko – betoniarskie na Wieży Dzwonnicy. (09.09.2023)

 

Stan filarów nośnych dachu Dzwonnicy. Aktualne prace nad ratowaniem konstrukcji nośnej Wieży Dzwonnicy. (02.09.2023)

EKSPERTYZA TECHNICZNA DZWONNICY

EKSPERTYZA TEC HNICZNA DZWONNICY

ZDJĘCIA STANU KONSTRUKCJI WIEŻY DZWONNICY

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
291162
Visit Today : 360
Visit Yesterday : 300
This Month : 5250
This Year : 35500
Total Visit : 291162