Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Ogłoszenia  duszpasterskie

XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  W  CIĄGU  ROKU

( 26 czerwca 2022 r. )

 1. W najbliższym tygodniu przypadają: Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca lipca.
 2. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 6.40 a po południu od 17.30. Msza św. w Kaplicy w Piotrowcu o godz. 16.00.
 3. W pierwszą Sobotę miesiąca po Mszy św. popołudniowej odmówimy Różaniec wynagradzający Najświętszemu Sercu NMP.
 4. W najbliższą środę 29 czerwca br. przypada UROCZYSTOŚĆ APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. Tego dnia Msze św. będą odprawione o godz. 7.00 /12.00 /18.00. Msze św. w Kaplicach będą odprawione tak jak w Niedzielę. Ofiary zbierane tego dnia na tacę, są w całości przeznaczone na Stolicę Apostolską.
 5. Jak zawsze w środę o godz. 18.00 Nowenna do MB NP i Msza św.
 6. W piątek jak zawsze o godz. 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.
 7. W miniony czwartek przeżywaliśmy zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją wokół Kościoła do czterech ołtarzy. Składamy bardzo serdeczne podziękowania za piękne przygotowanie do tego dnia i wystrój Czterech Ołtarzy. Dziękujemy parafianom Sołectwa Antonielów. Gorące podziękowanie składamy Panu Zbigniewowi Bąk, Pani Małgorzacie Fic, Pani Agnieszce Pęczkowicz oraz Panu Sławomirowi Pieta z Olszówki, którzy byli odpowiedzialni za wykonanie tych Ołtarzy. Wszyscy zaangażowani wykonali bardzo piękną pracę na przeżycie tej uroczystości. Dziękujemy Panu Organiście i Chórowi parafialnemu, dzieciom sypiącym kwiaty oraz Ministrantom za przygotowanie oprawy muzycznej i liturgicznej. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W piątek 24 czerwca br. przeżywaliśmy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA. Tego dnia na Mszy św. o godz. 16.00 Biskup Andrzej Kaleta udzielił w naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej Uroczystości. Szczególne podziękowanie kierujemy do rodziców Bierzmowanej młodzieży za piękne posprzątanie naszego kościoła wewnątrz i na zewnątrz. Dziękujemy Ks. Nikodemowi, za całoroczny trud przygotowania młodzieży do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Paniom Katechetkom, Siostrze Zofii, Panom: Janowi Krawczyńskiemu i Marianowi Paszewskiemu za ogromny wkład pracy w przygotowanie i przebieg tej Uroczystości. Dziękujemy Chórowi parafialnemu, Scholi Soli Deo i Służbie liturgicznej. Wszystkim zaangażowanym w różne prace związane z przebiegiem tej Uroczystości składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
 9. W ubiegłą Niedzielę Mszą św. przeżywaliśmy przy pięknej pogodzie nasz XII Piknik Parafialny. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za przybycie na nasz Parafialny Piknik Rodzinny.
 10. Chętni na wyjazd na Nocne Czuwania na Jasną Górę z 04 na 05 lipca (z poniedziałku na wtorek) mogą się zapisywać w Zakrystii.
 11. Koło Radia Maryja w Niedzielę 10 lipca 2022 r. organizuje wyjazd na XXXI Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem „Z Maryją posłani w pokoju”. Zapisy w Zakrystii. Wyjazd tego dnia z przed Kościoła o godz. 6.00.
 12. Firma OKO-LUX Sp. z o.o. z Warszawy prosi o podanie do wiadomości o profilaktycznym badaniu wzroku we współpracy z Urzędem Gminy i Sołtysami dnia 04 lipca br. w miejscowościach: Antonielów – Świetlica od godz. 10.00 do 12.00 i Czartoszowy – Świetlica od godz. 13.00 do 15.00. Obowiązkowe zapisy prowadzą Sołtysi w/w miejscowości.
 13. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z Antonielowa (od Rodz. Państwa Gładzik do Rodz. Państwa Dudzińskich).
 14. Na stoliku, przy wyjściu od strony zakrystii, jest dostępna prasa katolicka. Tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.

Ogłoszenia duszpasterskie podpisał                      

Ks. Karol STACH – Proboszcz

 


 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ZA PRZYBYCIE NA NASZ JUŻ XII PARAFIALNY PIKNIK RODZINNY
BEZ POMOCY I ZAANGAŻOWANIA WIELU OSÓB, TO WYDARZENIE NIE MOGŁO BY SIĘ ODBYĆ

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

– Bankowi Spółdzielczemu w Łopusznie na ręce Prezesa Pana Karola Węgrzyna

– Szkole Tańca Baila na ręce Pani Anety Węgrzyn                                       

– Sklepowi Biedronka w Łopusznie, Centrum Delikatesy w Łopusznie

za wszelką pomoc i życzliwość Radnemu Rady Powiatu w Kielcach Panu Krzysztofowi Soboniowi

– Przedsiębiorstwu Handlowo – Usługowemu „Polamir” na ręce Pani Apolonii Skrzypczyk

– Drukarni „Wytwórnia Przecinków” na ręce Państwa Kamili i Marcina Cieślickich

– Firmie „Transil” na ręce Państwa Iwony i Jrzego Soboń

– Firmie „Chłodnictwo, Klimatyzacja, Naprawa AGD” na ręce Państwa Grażyny i Władysławowa Mularczyków

– Producentowi Mebli Na Wymiar „Magraf: z Jasienia na ręce Państwa Magdaleny i Rafała Sypniewskich

– Firmie „Branders – Soboń” na ręce Państwa Anny i Jacka Soboń

– Grupie tanecznej z Włoszczowy „Pasjonaci Tańca”

– Grupie „Out Of Control” za wsparcie finansowe

– Grupie starszych ministrantów

– członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

– Pani Joannie Marcinkowskiej

– Państwu Sylwii i Markowi Pniewskim

–  Państwu Katarzynie i Jakubowi Stępniom i Pani Oldze Stępień

– Państwu Michałowi i Anecie Kaletom

– Państwu Anecie i Michałowi Kryszczakom

– Państwu Michałowi i Annie Rudzińskim

– Piekarni Kozak na ręce Pana Aleksandra Kozaka

– za wszelką pomoc w organizacji naszego pikniku: Gminnemu Ośrodkowi Sportowo – Wypoczynkowemu na ręce Kierownika Pana Sławomira Stelmaszczyka

„Markizowi” Łopuszno za wsparcie, wszelką pomoc

– za przygotowanie placu pod piknik Panu Mirosławowi Bernatowi

– za wszelką pomoc i życzliwość Panu Marianowi Paszewskiemu, Panu Janowi Krawczyńskiemu, Panu Sławomirowi Pięcie, Panu Zbigniewowi Nowackiemu, Pani Oldze Stępień i Panu Jakubowi Stępniowi, Panu Krystianowi Bugno, Panu Wojciechowi Białemu, Panu Jarosławowi Nydze.

– za przygotowanie sceny głównej Pani Wójt Gminy Łopuszno Irenie Marcisz

–  Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznie na ręce Pana Michała Jarząba

– za wsparcie wszelką życzliwość i pomoc w organizacji naszego Rodzinnego Pikniku Dyrektor Gminnego Żłobka w Łopusznie, Pani Ewelinie Bernat

Parafialnemu i Szkolnemu Wolontariatowi na ręce Pani Jolanty Szczerek

– WSZYSTKIM PARFIANOM, KTÓRZY UPIEKLI I OFIAROWALI SMACZNE CIASTO

Nasz Piknik Parafialny służył nie tylko wspólnemu spotkaniu, zabawie, integracji parafian i gości, ale mogliśmy na nim wesprzeć finansowo Kacperka Mazura, który będzie przechodził kosztowną terapię komórkami macierzystymi

ZEBRANA KWOTA Z PIKNIKU TO 6670 ZŁ. DODATKOWO 1000 ZŁOTY PRZEKAZAŁA GRUPA „ANIMA”, KTÓREJ BARDZO SERDECZNE DZIĘKUJEMY ZA WSZELKĄ POMOC I ŻYCZLIWOŚĆ PANU PAWŁOWI PICHECIE. ŁĄCZNIE RODZICOM KACPERKA MAZURA MOŻEMY PRZEKAZAĆ KWOTĘ: 7670 ZŁ.

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
108705
Visit Today : 275
Visit Yesterday : 158
This Month : 5239
This Year : 33121
Total Visit : 108705