Ogłoszenia  duszpasterskie

VII  ANIEDZIELA  WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

(12 maja 2024 r.)

1. W najbliższy poniedziałek 13 maja br. rozpoczniemy NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE. Tego dnia o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą Różańcową i procesją ze świecami wokół Kościoła, niosąc Figurę Matki Bożej Fatimskiej.
  2. We wtorek 14 maja br. przypada ŚWIETO ŚWIĘTEGO  MACIEJA  APOSTOŁA.
  3. W czwartek 16 maja br. przypada ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA, PATRONA POLSKI.
  4. Od minionego piątku i przez cały bieżący tydzień po Mszy św. popołudniowej odprawiana jest także NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.
  5. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci naszej Parafii, odbędzie się w najbliższą sobotę 18 maja br. o godz. 11.00. Rodziców z dziećmi prosimy o przybycie na godzinę 10.45. przed kościół od strony zakrystii.
  6. W czasie Uroczystości Pierwszokomunijnej, uprawnienie do fotografowania otrzymał Pan Tomasz Mędrecki i tylko on będzie miał prawo robić zdjęcia w czasie tej Mszy świętej. Dla innych fotografów oraz chętnych do robienia pamiątkowych zdjęć, zarezerwowany jest do woli czas po zakończeniu Uroczystości liturgicznej.
  7. W najbliższą Niedzielę rozpocznie się tak zwany Biały Tydzień, czyli czas dziękczynienia za dar pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Dzieci Pierwszokomunijne wraz z rodzicami proszone są o przyjście na Mszę św. o godz. 12.00.
  8. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają swoje próby w Kościele- w poniedziałek o godz. 16.00 i w czwartek o godz. 16.00 próba generalna.
  1. Spowiedź przed Pierwszą Komunią Świętą dzieci i rodziców oraz ich rodzin w piątek od godz. 15.30.
  2. Rocznica I-ej Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się w Niedzielę 26 maja br. o godz. 12.00.
  3. Jak wiemy obecnie przeżywamy miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są doprawiane w Niedzielę o godz. 15.30, a w dni powszednie po Mszy św. popołudniowej o godz. 18.30.
  4. W najbliższą środę wyjątkowo nie będzie o godz. 17.00 modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia i Różańca w Intencji Ojczyzny.
  5. Jak zawsze w środę, o godz. 18.00 Nowenna do MB NP i Msza św.
  6. W piątek o godz. 19.30 wyjątkowo nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  7. Najbliższa Niedziela to Trzecia Niedziela Miesiąca maja Nasza Niedziela Inwestycyjna, gdzie staramy się składać ofiary na prace gospodarcze w Parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za pamięć i waszą ofiarność.
  8. Dnia 25 maja br. (w sobotę) Koło Przyjaciół „Radia Maryja” organizuje wyjazd na XXV Pielgrzymkę Młodych na Jasną Górę. Wyjazd z przed kościoła tego dnia o godz. 12.00. Powrót około godz. 22.00. Koszt wyjazdu 40.00 zł. Zapisy w Zakrystii i u organizatorki.
  9. Dziękujemy za pomoc i piękne posprzątanie kościoła parafianom z Marianowa Małego (od rodziny Państwa Janus do końca wioski).
  10. W nadchodzącym tygodniu sprzątanie naszego kościoła tradycyjnie przejmują Rodzice Dzieci Komunijnych, w ustalonych przez siebie dniach.
  11. Na stoliku, przy wyjściu od strony zakrystii, jest dostępna prasa katolicka. Tygodnik Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury.

Ogłoszenia duszpasterskie podpisał
Ks. Karol STACH – Proboszcz

Zainstalowana konstrukcja i zamatowane dzwony na Wierzy naszego Kościoła. (19.10.2023)

Zainstalowane całe oprzyrządowanie, napęd i amortyzacja każdego z dzwonów. Zainstalowana także sterownia funkcji dzwonów. Dzwony działają mając także wymienione nowe serca ze stali kutej w kuźni, co znacznie poprawiło jakość dźwięku dzwonów. Firma Rduch przy matowaniu zegarów na Wierzy, wykona także czyszczenie dzwonów z nieczystości spowodowane upływem 44 lat i zabezpieczy je specjalną warstwa ochronną. To będzie bardzo korzystny widok w zestawieniu z nową konstrukcją.

“Usuwanie odspojonej nadlewki stropu Wierzy Dzwonnicy”. oraz ” Wykonanie podlewek betonowych stropu pod instalowanie Konstrukcji dzwonów”. To prace wykonane w ostatnim tygodniu. (23-27.10.2023)

Aktualny stan prac. (24.09.2023)

Aktualny stan prac. Tak wygląda stan podwalin wieży i obok prowadzone prace. (09.09.2023)

Tak wyglądają prace murarsko – betoniarskie na Wieży Dzwonnicy. (09.09.2023)