Pielgrzymka Róż Żywego Różańca

Jak co roku, w I sobotę października, odbyło się spotkanie Róż Żywego Różańca. Członkowie kół różańcowych pielgrzymowali tym razem do par. św. Brata Alberta w Busku Zdroju.

W corocznym spotkaniu, które tym razem odbyło się w jednej z buszczańskich parafii, uczestniczyła także grupa naszych parafian, której towarzyszył ks. Karol.
Przybyli na spotkanie zostali przyjęci słodkim poczęstunkiem oraz kawą i herbatą. Piękny, nowoczesny kościół św. Brata Alberta nie mógł jednak pomieścić wszystkich pielgrzymów. Mimo absolutnie wyjątkowej gościnności lokalnej wspólnoty i doskonałej organizacji, spora część zgromadzonych pozostawała na zewnątrz. Powód tego stanu rzeczy, był jednak sam w sobie bardzo pozytywny – do Buska przyjechało bowiem ok. 4300 pątników z całej diecezji.
Wspólny różaniec z rozważaniami odnoszącymi się do życia bł. ks. J. Popiełuszki (z racji 40-lecia jego męczeństwa), świadectwa przybyłych gości oraz Msza św. pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego wypełniły program spotkania.
Oby przyszłoroczna pielgrzymka Róż Różańcowych, tym razem do kieleckiej Katedry, była równie liczna, a nawet liczniejsza! Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!