Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

Diecezjalny zarząd KSM zaprasza na Drogę Krzyżową

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej organizuje po raz szósty Nocną Drogę Krzyżową, pod hasłem „Krzyż w więzach wspólnoty”. To modlitewne wydarzenie rozpocznie się w piątek (5 marca 2021 r.) o godz. 20:00, Mszą Świętą pod przewodnictwem ordynariusza diecezji kieleckiej, ks. biskupa Jana Piotrowskiego, w kościele NMP Matki Kościoła (Kielce-Dąbrowa), ul. Północna 4. Przemarsz trasą z Kielc-Dąbrowa na Święty Krzyż, w większości czerwonym szlakiem turystycznym, będzie trwał całą noc. Przybycie do Sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest ok. godz. 8:00 w sobotę (6 marca 2021 r.).

Nocny przemarsz 37 km, to wyzwanie do przezwyciężenia własnych słabości, to coś dla ludzi, którzy chcą pogłębić relację z Panem Bogiem. Trasa jest bardzo trudna (długość, różnica poziomów wysokości, czas przemarszu, nocna pora), ale po wcześniejszym zadbaniu o kondycję możliwa do pokonania. Naprawdę warto podjąć to wyzwanie!

W tym roku w związku z sytuacją wywołaną wirusem Covid-19 limit uczestników Nocnej Drogi Krzyżowej wynosi 150 osób. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Od uczestników pobierana jest opłata w wysokości 20 zł, przeznaczona na zapewnienie autokaru na drogę powrotną, zabezpieczenie medyczne, ubezpieczenie uczestników, bilet wstępu na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego i pakiet uczestnika, w skład którego wchodzą m.in. mapka trasy i materiały formacyjne. Opłatę można uiścić gotówką w punkcie wymarszu. Regulamin oraz oświadczenie odnośnie stanu zdrowia uczestnika NDK znajdują się na stronie KSM DK. Podpisane oświadczenie jest niezbędne, aby móc wziąć udział w wydarzeniu. Przypominamy również o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na szlaku, zasłaniając nos i usta oraz zachowując odpowiednie odstępy.