Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

W związku z zagrożeniem epidemicznym nie będzie w parafii rekolekcji wielkopostnych. Od dzisiaj  przez trzy kolejne niedziele w 1 programie Polskiego Radia o 19-tej głoszone są nauki rekolekcyjne. Koniecznie je wysłuchajmy. Od jutra we wszystkie dni powszednie w naszym kościele będziemy spowiadać od godz. 16-tej, tak abyśmy odbyli spowiedź wielkanocną i przyjęli Komunię świętą. Nie odkładajmy pojednania z Bogiem. W tym trudnym czasie najważniejszą rzeczą jest być w łasce uświęcającej. Bardzo o to apeluję do wszystkich, bo nie wiemy co nas spotka. Tę prośbę potraktujmy bardzo serio, bo w Wielkim Tygodniu, aby nie gromadzić dużych ilości ludzi w kościele przy sobie, zasadniczo nie będziemy juz spowiadali.

Od dzisiaj księża naszej parafii, nasi klerycy i siostry zakonne w naszej pustej świątyni o godz. 20.30 będą się gromadzić przed Najśw. Sakramentem i odmawiać różaniec o ratunek dla świata przed zarazą koronawirusa. Wszystkich was bardzo proszę: od jutra o tej godzinie odmawiajcie w domach w tej intencji różaniec na klęczkach.

W niedziele o godz. 7 rano Transmisję Mszy Świętej z krakowskich Łagiewnik można oglądać w I Programie TVP.

Telewizja TRWAM w każdą niedzielę transmituje od godz. 9:30 Mszę Świętą z Jasnej Góry.

Z kolei TVP Polonia transmituje Mszę św. w każdą niedzielę o godzinie 13:00.

W radiowej Jedynce Msza św. o 9.00.  To są stałe transmisje w mediach.

Wiele innych stacji zapowiedziało transmisje Mszy św. na ten trudny czas. Uczestnicząc we Mszy św. zachowujmy się jak trzeba na liturgii, a więc kiedy trzeba stójmy czy klęczmy. W czasie rozdawania Komunii starajmy się o postawę i pragnienie Komunii duchowej – duchowego przyjęcia P. Jezusa.

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
300310
Visit Today : 412
Visit Yesterday : 246
This Month : 6660
This Year : 44648
Total Visit : 300310