Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

KOLEJNI LEKTORZY W SZEREGACH NASZEJ SŁUŻBY LITURGICZNEJ!

W DNIU 7 GRUDNIA 2013 r. PRZEZ POSŁUGĘ J.E. KS.BP. MARIANA FLORCZYKA ZOSTALI MIANOWANI KOLEJNI LEKTORZY W NASZEJ DIECEZJI, RÓWNIEŻ SPOŚRÓD MINISTRANTÓW NASZEJ PARAFII

dsc_a0071

   Kolejnym Lektorem spośród Służby Liturgicznej naszej Parafii został mianowany Karol Podgórski. Karol  wprzeciągu kilku tygodni poprzez sobotnie spotkania w gmachu naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach uczestniczył w przygotowaniach do przyjecia posługi Lektora. Po pozytywnym wyniku egzaminu i uprzedniej weryfikacji został w sobotę uroczysćie właczony w grono Lektorów naszej diecezji.

   Niestety ze wzgledów zdrowotny nie mógł dotrzeć na sobotnią Uroczystość inny nasz ministrant Bartek Miśta, który do tej posługi się przygtowywał i również zostanie mianowany w stopniu Lektora Słowa Bożego, podobnie Łukasz Woś.

POLECAJMY ICH NASZEJ MODLITWIE

OBECNIE SŁUŻBA LITURGICZNA W NASZEJ PARAFII TO 76 OSÓB.
DO TEJ GRUY ZALICZA SIĘ

9 KANDYDATÓW

5 ANIMATORÓW

15 LEKTORÓW

18 MINISTRANTÓW STARSZYCH

29 MINISTRANTÓW MŁODSZYCH

aa1_a5159_0 dsc_a0071 dsc_a0107