Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

Liturgia Wielkiego Piątku

Wielki Piątek to dzień śmierci Jezusa na krzyżu. Wielkopiątkową liturgię, rozpoczęliśmy od Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.00, któremu przewodniczył ks. Proboszcz. Następnie wchodząc do świątyni w całkowitej ciszy, asysta i kapłani padli na kolana i na twarz przed ołtarzem, aby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi w pokorze i uniżeniu. Liturgii przewodniczył ks. Dominik, a celebrowali ją z nim ks. prał. Tadeusz Pytel oraz ks. prał. Franciszek Berak. Po Liturgii Słowa Bożego, Adoracji Krzyża i Komunii św., Ciało Jezusa zostało złożone w grobie. Adorację Jezusa przez całą noc podjęli parafianie z poszczególnych wiosek.

[modula id=”5445″]