Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Wielki Piątek to dzień śmierci Jezusa na krzyżu. Wielkopiątkową liturgię, rozpoczęliśmy od Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.00, któremu przewodniczył ks. Proboszcz. Następnie wchodząc do świątyni w całkowitej ciszy, asysta i kapłani padli na kolana i na twarz przed ołtarzem, aby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi w pokorze i uniżeniu. Liturgii przewodniczył ks. Dominik, a celebrowali ją z nim ks. prał. Tadeusz Pytel oraz ks. prał. Franciszek Berak. Po Liturgii Słowa Bożego, Adoracji Krzyża i Komunii św., Ciało Jezusa zostało złożone w grobie. Adorację Jezusa przez całą noc podjęli parafianie z poszczególnych wiosek.

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
273367
Visit Today : 53
Visit Yesterday : 189
This Month : 7629
This Year : 17705
Total Visit : 273367