Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

,,Matko Kościoła umocnij wiarę naszą!” – pod takim hasłem, już po raz dwudziesty szósty, 16 października młodzież klas maturalnych z całej diecezji kieleckiej udała się na Jasną Górę, by wziąć udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów. Powiat Kielecki reprezentowali uczniowie klas czwartych liceum i piątych technikum Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie wraz z Dyrektor Szkoły Panią Agnieszką Prędotą-Gad, wychowawcami, nauczycielami, księżmi wikariuszami: księdzem Krzysztofem Patrzałkiem, księdzem Nikodemem Wawrzyniakiem oraz katechetką Panią Jolantą Szczerek. Po zawiązaniu wspólnoty i wspólnej modlitwie różańcowej o godzinie 11:00 w Bazylice Jasnogórskiej w intencji maturzystów została odprawiona Msza święta celebrowana przez Księdza Biskupa Kieleckiego Andrzeja Kaletę. Asystę Eucharystii stanowili także reprezentanci Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie. Pani Dyrektor i uczennice odczytały Słowo Boże podczas Liturgii Słowa; uczniowie sprawujący funkcję ministrantów w łopuszańskiej parafii usługiwali również podczas tej wyjątkowej Mszy świętej, a przepiękną oprawę muzyczną zapewniła młodzież należąca do szkolnego zespołu wokalnego. Następnie pielgrzymi wzięli udział w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich. Warto podkreślić, że głębokie rozważania do poszczególnych stacji również opracowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Księży.

Drodzy uczniowie, swoją postawą, skupieniem, modlitwą, śpiewem i zaangażowaniem daliście wspaniałe świadectwo dobra, wiary i nadziei oraz godnie reprezentowaliście Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie i naszą parafię.

 

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
291177
Visit Today : 375
Visit Yesterday : 300
This Month : 5265
This Year : 35515
Total Visit : 291177