Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

Pierwsza komunia święta

18 maja 2024 roku w naszej parafii odbyła się uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku przystąpiło do niej 54 dzieci. W wierze katolickiej I Komunia Święta jest uroczystym – i przede wszystkim świadomym przyjęciem Ciała Chrystusa. Do tego dnia dzieci przygotowywały się przez cały rok – w szkole na lekcjach religii, jak i podczas specjalnych spotkań w kościele.

Msza święta rozpoczęła się o godz. 11.00 Na początku ceremonii Rodzice pobłogosławili swoje dzieci, po czym nastąpiło uroczyste wejście do kościoła.

Dzieci wraz z rodzicami w szczególny sposób pokazały, że przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej jest bardzo ważnym wydarzeniem w ich życiu. Przygotowały oprawę liturgiczną – czytania, psalm oraz modlitwę powszechną. W uroczystej procesji zaniosły do ołtarza dary ofiarne: chleb, wino, owoce, kwiaty.

„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie. Gdybyście mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście”.

Po zakończeniu Mszy świętej, dzieci przepięknie podziękowały rodzicom, wychowawcom, katechetom oraz osobom zaangażowanym w organizację ceremonii. Słowa wdzięczności skierowały także do rodziców, śpiewając wzruszającą piosenkę.

Następnie dzieci odebrały od Księdza Proboszcza chleb, którym później dzieliły się w domach ze swoimi gośćmi.