Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

 

 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Łopusznie w dniu 25 czerwca 2017 roku na placu parafialnym organizuje Piknik Rodzinny. Będzie to wyjątkowy czas dla nas wszystkich. Piknik zrzesza nie tylko samych parafian, ich rodziny i znajomych, ale również wielu ludzi z powiatu i okolic. Wspólny czas spędzony z inicjatywy i pod sztandarem naszego Stowarzyszenia Młodzieży, to okazja do podsumowania naszej dorocznej działalności za rok 2016/2017, oraz okazja do podziękowania Państwu za współprace w wielu inicjatywach – podejmowanych przez nas – w służbie Bogu i Ludziom dla dobra Kościoła i Ojczyzny.     

          W związku z przeżywanymi w minionym roku duszpasterskim Światowymi Dniami Młodzieży, które zachęcają nas do żywej odpowiedzi na Miłosierną Miłość Boga, nazwą przewodnią Naszego Pikniku, będzie hasło ,,Kocham Cię Boże” !

W zw. z obecnym rokiem, któremu przewodzi czynna miłość Św. brata Alberta wszelkie fundusze i cegiełki uzyskane w czasie trwania pikniku będą przekazane na Fundacje założoną przez Pana Szymona Hołownie. Toteż organizujemy podczas pikniku loterię, w ramach kwesty słodkie poczęstunki, grill, kiermasz książek i inne atrakcje. Fundacja Dobra Fabryka to druga, po Fundacji Kasisi, instytucja założona przez Szymona Hołownię: „Zawsze powtarzałem, że to, co stanowi o absolutnej wyjątkowości Kasisi, to miłość. A miłość już tak ma, że zawsze się dzieli. A jak się dzieli, to się mnoży. Odważyłem się na założenie Dobrej Fabryki, bo po tym jak założyłem Fundację Kasisi, uwierzyłem w ludzi.

W ramach Pikniku Rodzinnego będzie miała miejsce Video – Konferencja P. Szymona Hołowni, z którym nawiązaliśmy kontakt. Pan Szymon nie będzie obecny, ale na potrzeby Pikniku przygotuje dla nas materiał filmowy. W planie pikniku przewidujemy Turniej pt. „Kocham Cię Boże”, „Festiwal Talentów” dla dzieci, Pantomimę przygotowaną przez zespół teatralny KSM-U. Po doświadczeniach ubiegłych lat, gdy spotkaliśmy się z bardzo pozytywną odpowiedzią na koncerty, które odbywały się w ramach naszych przygotowań do ŚDM i w trakcie tych wydarzeń, tegoroczny Piknik zakończy Koncert Uwielbienia, jako wyraz naszej wdzięczności wobec Boga i Ludzi, którzy na różny sposób utożsamiają się z naszym KSM

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
300304
Visit Today : 406
Visit Yesterday : 246
This Month : 6654
This Year : 44642
Total Visit : 300304