Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Miłosierdzie, wielkie serca, dobro innych, współczucie, pomoc… Tymi słowami można opisać Parafian z Łopuszna, którzy mają serca otwarte na innych ludzi.

W czasie Adwentu, w naszej wspólnocie została zorganizowana pomoc materialna dla osób ubogich z terenu naszej Parafii. Wolontariat Parafialny św. Franciszka, wpierw kwestował pod kościołem, następnie młodzież zbierała artykuły spożywcze i chemiczne w sklepach, a na koniec z zebranych i zakupionych za pieniądze ze zbiórki artykułów, przygotowali paczki dla ubogich. Do akcji przyłączyli się także Parafianie, którzy żywnością napełnili tzw. Torby miłosierdzia przygotowane przez Caritas.

Dzięki wielu wielkim sercom i ogromnemu zaangażowaniu młodzieży, udało się wesprzeć dwadzieścia rodzin z terenu naszej Parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy choćby w najmniejszy sposób przyłączyli się do tej akcji charytatywnej. Dobro wraca!

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
300297
Visit Today : 399
Visit Yesterday : 246
This Month : 6647
This Year : 44635
Total Visit : 300297