Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Rekolekcje wielkopostne w Łopusznie   w dniach:   4 – 7 kwietnia  2019 roku poprowadzi Ksiądz Paweł Raczyński ze Zgromadzenia Księży Saletynów z Dębowca koło Jasła, w towarzystwie diakona z tego Zgromadzenia.

?Czwartek, 4 kwietnia 2019 roku

9.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

10.30 Msza z nauką dla dzieci szkoły podst. aż do klasy VI.

12.00 Msza św.dla klasy VII, VIII, gimnazjum i szkół średnich.

13.30 Wyjazd księży do chorych, którzy nie byli w stanie przybyć do kościoła.

17.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

 

Piątek, 5 kwietnia 2019 roku.

8.30 Msza św. dla chorych i starszych, podczas której będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Od godz. 7.30 będziemy spowiadać w kościele osoby chore i starsze.

10.00 Msza św. z nauką dla dzieci szkoły podst. aż do klasy VI

12.00 Msza św.dla klasy VII, VIII, gimnazjum i szkół średnich.

15.00 Msza św. z nauką dla chorych i starszych w Piotrowcu

17.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

18.00 Droga Krzyżowa ulicami Łopuszna.

 

Sobota, 6 kwietnia 2019 roku – dzień pokuty

Spowiedź: godz.:8.30-10.00 i 11.00-13.00 oraz od 14.30-17.00.

 9.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

11.30 Msza św. z nauką dla dzieci.

15.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

16.30 Msza św. z nauką dla młodzieży.

 

Niedziela, 7 kwietnia 2019 roku.

 8.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

10.00 Msza św. z nauką dla dzieci i dorosłych.

12.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

14.00 Msza św. z nauką dla chorych w Grabownicy

15.30 Gorzkie Żale

16.00 Msza św. z nauką dla młodzieży.

 

Płacząca Matko z La Salette,w te święte dni, uproś nam łaskę nawrócenia u Twojego Syna.

Dołóżmy starań, by wszyscy parafianie przystąpili do spowiedzi w czasie rekolekcji. Apel do wracających do domu na Święta, z zagranicy i delegacji: w Wielkim Tygodniu odważnie dzwońcie do drzwi plebani i proście o spowiedź.

Obrzędy Liturgiczne Wielkiego Tygodnia

W Niedzielę Palmową na Sumie chór naszej parafii wykona śpiew Męki Pańskiej czyli Pasję. Przed Sumą, na Rynku o godz. 11.30 będzie poświęcenie palm i procesjonalne przejście do kościoła. Po Mszy św. konkurs palm z  nagrodami.

Święte Triduum Paschalne

W Wielki Czwartek rano sprawuje się Mszę św. tylko w katedrze, gdzie księża wobec biskupa  odnawiają swoje kapłańskie przyrzeczenia. Biskup poświęca na tej Mszy olej Krzyżma i olej chorych dla wszystkich kościołów diecezji na cały rok. W innych świątyniach po południu odprawia się Mszę św. Wieczerzy Pańskiej.

O godz. 18.00 w naszym kościele rozpocznie się Msza Święta i będzie połączona z umyciem nóg 12-tu osobom. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie P. Jezusa do ciemnicy. Rozpocznie się adoracja do północy.

O godz. 20-ej,  w Wielki Czwartek młodzież i nasi parafianie wystawią śpiewane Misterium Męki Pańskiej pt. JEST DRABINA…"

W Wielki Piątek adoracja  od 7-ej rano  do godz. 17-tej.

W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. w żadnym z kościołów.

O godz.8.30 zapraszamy wszystkich  na śpiew jutrzni – to piękna modlitwa brewiarzowa. Obowiązuje post ścisły /jeden bezmięsny posiłek do syta i dwa bardzo skromne – jeśli ktoś musi/. Post ścisły dotyczy osób dorosłych do 60-tego roku życia.

O godz. 17-tej będzie Droga Krzyżowa, o 17.45 rozpoczniemy Liturgię W. Piątku /czytanie tekstów Pisma św. o męce Zbawiciela, adoracja krzyża i komunia św./ Po niej nastąpi przeniesienie P. Jezusa do Grobu i rozpocznie się adoracja do północy.

O godz. 21.00  czuwanie przy Grobie Pańskim poprowadzi młodzież i ministranci. Zapraszamy wszystkich młodych z parafii. O 21-tej rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego/zaśpiewamy Koronkę/, w Wielką Sobotę Nowenna będzie o 8.50, a w Święta o godz. 9.50. Po Wielkanocy, aż do Święta Miłosierdzia, nowenna będzie po Mszy św. o 17-tej. 
W Wielki Piątek spowiadamy od godz. 17-tej, i podczas czuwania przy Grobie – jak długo będzie taka potrzeba.

W Wielką Sobotę o godz. 14-tej dzieci naszej parafii będą miały adorację P. Jezusa przy Grobie. Zapraszam wszystkie dzieci szkolne.

W Wielką Sobotę o godz. 20-tej rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej, którą Kościół nazywa matką  wszystkich świętych wigilii, czyli czuwań modlitewnych. Zaczyna się noc, kiedy nasz Pan przejdzie ze śmierci do życia. Stąd Wielka Noc. Zaczniemy od poświęcenia ognia przed kościołem, wniesiemy do świątyni paschał – znak Chrystusa Światłości. Przynieśmy świece, by odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

Usilnie zachęcam wszystkich do udziału w tej najważniejszej  w ciągu roku liturgii, w czasie której po raz pierwszy zabrzmi radosne „alleluja”. Po zakończeniu liturgii Wigilii Paschalnej, w kościele nie będzie już adoracji przy Grobie Pańskim.

Przepisy liturgiczne zabraniają odprawiania Mszy św. pogrzebowej od W. Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania i wnoszenia trumny do kościoła, gdy wystawiony jest  Najśw. Sakrament w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Lepiej więc organizować pogrzeby dopiero po Wielkiej Niedzieli.

W Niedzielę Zmartwychwstania: o godz. 6-tej Rezurekcja, potem Msze św. o godz. 10-tej, 12-tej i 16-tej. Strażaków naszej parafii proszę o zaciągnięcie warty przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek od zakończenia liturgii, a także o pomoc podczas procesji rezurekcyjnej /niesienie krzyża, figury P. Jezusa, baldachimu i prowadzenie księdza z Najśw. Sakramentem/. Na Rezurekcję zapraszam także orkiestrę. Chór zaproszony jest na całe Triduum Sacrum.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą o godz. 8-ej, 10-tej i 12-tej. Nie ma Mszy św. popołudniowej. Taca przeznaczona jest na KUL.

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
291157
Visit Today : 355
Visit Yesterday : 300
This Month : 5245
This Year : 35495
Total Visit : 291157