Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

„Na naszej polskiej ziemi krzyż ma długą, już ponad tysiącletnią historię. Jest to historia zbawienia, która wpisuje się w historię tej wielkiej wspólnoty ludzkiej, jaką jest naród. W okresach najcięższych dziejowych prób naród szukał i znajdował siłę do przetrwania i do powstania z dziejowych klęsk właśnie w nim – w Chrystusowym Krzyżu! I nigdy się nie zawiódł. Był mocny mocą i mądrością Krzyża! Czy można o tym nie pamiętać?!”
Św. Jan Paweł II

14 WRZEŚNIA to Uroczystość Odpustu dla naszej parafii, kiedy obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 oraz procesji z Najświętszym Sakramentem wspólnie modliliśmy się o wszelkie potrzebne łaski i dary dla rodzin naszej parafii oraz o zbawienie dla tych, którzy odeszli z naszej wspólnoty.  Mszy Świętej przewodniczył ks. Tomasz Szczepanik wraz ks. Rektorem Wyższego Seminarium Duchownego dr Adamem Perzem i ks. Bartłomiejem Pieronem.
Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom licznie przybyłym za wspólną modlitwę i obecność oraz kapłanom naszego dekanatu za posługę w konfesjonale i ks. proboszczowi parafii Łosień : Czesławowi Parkicie.

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
272258
Visit Today : 96
Visit Yesterday : 232
This Month : 6520
This Year : 16596
Total Visit : 272258