Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

sdm_0

W dniach od 31 stycznia – 14 lutego 2015 r. pod hasłem „Dotknij Miłosierdzia” będziemy przeżywali w naszej diecezji Peregrynację znaków Światowych Dni Młodzieży – Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

 

Kolejne dni peregrynacji poświęcone będą refleksji, modlitwie oraz uczynkom związanym z poszczególnymi uczynkami miłosierdzia. Pomocą w tym będzie rozprowadzany w parafiach modlitewnik. Posłuży on wiernym również po Peregrynacji, gdyż począwszy od marca przez kolejne czternaście miesięcy zaproponowane zostaną adoracje i katechezy związane z uczynkami miłosierdzia.

Ogólnodiecezjalne spotkania:
– rozpoczęcie Peregrynacji w Lelowie w dniu 31 stycznia o godz. 20.00, zakończenie w Wiślicy w dniu 14 lutego o godz. 16.00;
– w Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie w dniu 2 lutego o godz. 11.00 – w ramach obchodów Roku Życia Konsekrowanego;
– w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach w dniu 10 lutego o godz. 18.00 – spotkanie młodych małżeństw;
– w Hali Legionów w Kielcach (ul. Boczna 15) w dniu 11 lutego o godz. 15.00 – spotkanie chorych i niepełnosprawnych wraz z opiekunami.

W trakcie spotkań przy Symbolach ŚDM wierni będą mogli wypełnić i złożyć przygotowane ulotki z darami duchowymi. Rozprowadzane też będą butony – przypinki i naklejki z logo diecezjalnym oraz ogólnopolskim ŚDM, a także Biletu dla Brata, projektu L4 i inne.

Na stronie www.sdm.diecezja.kielce.pl/peregrynacja znajdziemy:
– Mapę Peregrynacji Symboli ŚDM,
– Plan Peregrynacji,
– Dwa diecezjalne hymny ŚDM, w wersji mp3, wykonane zespołowo i indywidualnie oraz ich teksty z nutami.

 

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
273357
Visit Today : 43
Visit Yesterday : 189
This Month : 7619
This Year : 17695
Total Visit : 273357