XXIV Diecezjalny Dzień Ministranta

Już po raz XXIV odbyło się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza diecezji kieleckiej. Tym razem ministranci zgromadzili się w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie. Spotkaniu przewodniczył pasterz Kościoła kieleckiego, bp Jan Piotrowski. Naszą parafię reprezentowała grupa 16 ministrantów i lektorów pod opieką księży Krzysztofa i Karola.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał pakiet pielgrzyma z materiałami formacyjnymi, pamiątkami oraz drobną przekąską. Po zwiedzaniu Muzeum Ziemi Miechowskiej wysłuchaliśmy konferencji o historii miechowskiej bazyliki. Następnie uczestniczyliśmy w Mszy św., w czasie której Ksiądz Biskup pobłogosławił kandydatów do pełnienia funkcji animatora LSO oraz ceremoniarza.
Po Eucharystii ministranci mogli pokrzepić się bigosem oraz ciastami przygotowanymi przez rodziców ich kolegów z parafii w Miechowie, a także wziąć udział w licznych zabawach i animacjach przygotowanych przez organizatorów.
Nasi starsi ministranci odebrali puchar za zajęcie pierwszego miejsca w rozgrywkach piłkarskich oraz nagrodę pieniężną – serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!
Po loterii (w której Maciej wygrał piłkę!) udaliśmy się w drogę powrotną, w czasie której nie mogło zabraknąć postoju w pizzerii.
Niech Bóg błogosławi wszystkim organizatorom tego spotkania za ich trud i tytaniczną pracę. Niech wynagrodzi także wszystkich sponsorów naszego wyjazdu, dzięki którym chłopcy z naszej parafii mogli wyjechać na to diecezjalne spotkanie bez ponoszenia kosztów. Ministranci są bardzo wdzięczni – niech ten dar wychowuje ich do szczodrej służby dla parafii.