W niedzielę 15 grudnia 2013 r. o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach teatr seminaryjny wystawił sztukę Marcina C. Słonia „ŁOGIEŃ. HISTORIE GÓRALSKIE”. SZTUKĘ OGLĄDALI M.IN NASI PARAFIANIE.

WYJAZD ZORGANIZOWAŁO GRONO PRZYJACIÓŁ KIELECKIEGO SEMINARIUM DZIAŁAJĄCE PRZY NASZEJ PARAFII.

logien

„ŁOGIEŃ. HISTORIE GÓRALSKIE”

Ta groteskowa komedia opowiada o współczesnym świecie, na który polski góral spod Giewontu patrzy… z góry! Bohaterowie sztuki – wyjaśnia autor inscenizacji, ks. Stefan Radziszewski – z właściwym sobie góralskim humorem patrzą na rozmaite przejawy zła i głupoty, które próbują omamić współczesnego człowieka (przerobić mądrego bacę w gender-juhasa). W walce z ideologią „gender” orężem górali nie jest ciupaga, ale studiowanie filozofii (ks. Józef Tischner), literatury (Haruki Murakami) oraz Ewangelii (przypowieść o zaginionej owcy). I pamięć o Tym, którego kanonizacja już wkrótce.

.