ZAPRASZAMY W NIEDZIELĘ, 15 GRUDNIA NA STARĄ PLEBANIĘ PO MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 12.00 NA WSPÓLNE SPOTKANIE MĘŻCZYZN, KTÓRZY CHCIELIBY WŁĄCZYĆ SIĘ W TO WSPÓLNE DOBRO, KTÓREMU NA IMIĘ: KATOLICKIE STOWARZYSZENIE RYCERZY KOLUMBA.

100_1947

Z inicjatywy naszego Ksiedza Proboszcza w II Niedzielę Adwentu, przez cały dzień gościliśmy w naszej parafii członków Katolickiego Stowarzyszenia Rycerzy Kolumba. Opowiadając o swojej organizacji,  w czasie każdej Eucharystii trwali Oni z Nami na modlitwie. Po każdej Mszy  Świętej meżczyźni z naszej parafii mogli bliżej poznać cele i założenia wspomnianej organizacji katolickiej.

Przedstawicel naszych gości w skrócie przypomniał początki Stowarzyszenia. Otóż jak mówł "z  inicjatywy proboszcza, 29-letniego księdza Michaela McGivneya, mężczyźni założyli stowarzyszenie bratnie, które później stało się największą w świecie katolicką, rodzinną organizacją bratnią. Wszystko w tym celu aby bronić swojej ojczyzny, rodziny i wiary oraz ją rozkszewiać".

Braci łączył ich "ideał Krzysztofa Kolumba, odkrywcy Ameryk, który przywiózł chrześcijaństwo do Nowego Świata".

W dniu 29 marca 1882 roku w sposób pełnoprawny powstała organizacja Rycerzy Kolumba.

My również chcielibyśmy powołać do istnienia Katolickie Stowarzyszenie Rycerzy Kolumba w naszej Parafii. Apelujemy do mężczyzn, którym leży na sercu dobro wspólne. Niech będzie to okazja do mężnego wyznania wiary i świadectwa, szczególnie dziś, w czasach, które nie chcą się przyznać do Chrystusa. Jest to niezywkle twórcza i wdzięczna forma zaangażowania w działaność duszpasterską swojej parafii.

Rycerzem Kolumba może zostać mężczyzna, który ukończył 18 lat, jest głęboko wierzącym i praktykującym członkiem Kościoła rzymskokatolickiego, czuje wewnętrzną potrzebę pomocy bliźnim i pogłębiania swojej wiary. Powinien zostać zaproszony przez innego Rycerza lub dostarczyć zaświadczenie od proboszcza swojej parafii potwierdzające, że jest praktykującym katolikiem.

ZAPRASZAMY W DNIU 15 GRUDNIA NA STARĄ PLEBANIĘ PO MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 12.00. NA WSPÓLNE SPOTKANIE MĘŻCZYZN, KTÓRZY CHCIELIBY WŁĄCZYĆ SIĘ W TO WSPOLNE DOBRO.

ZOSTAŃ RYCERZEM CHRYSTUSA!!!

"WIERZĘ W SYNA BOŻEGO"

Rady Rycerzy Kolumba isnieją juz Radomiu, Starachowicach, Skarżysku–Kamiennej, Skarżysku Kościelnym i Ostrowcu Świętokrzyskim.