Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy

W jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem – w piątek, 25 marca 2022 r. o godz. 17.00 podczas Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem nastąpi AKT POŚWIĘCENIA ROSJI NIEPOKALANEMU SERCU NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Biskup Jan Piotrowski prosi, aby zgodnie z zaleceniem Arcybiskupa Stanisława Gąceckiego, Przewodniczącego KEP, w tym samym czasie we wszystkich kościołach trwać na modlitwie w jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Akt ten jest odpowiedzią Stolicy Apostolskiej na prośbę ukraińskich biskupów oraz wiernych z różnych krajów świata. Telewizja Polska będzie transmitować z Watykanu papieskie nabożeństwo aktu poświęcenia w paśmie ogólnopolskim TVP3 – w piątek, 25 marca o godz. 17.00.