Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Inicjatywa „Adoracja bez Granic” – 25 marca

Organizatorzy Wielkiej Pokuty, Różańca do Granic oraz Polski Pod Krzyżem zapraszają do włączania się w inicjatywę Adoracja bez Granic, która odbędzie się 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Polega ona na 24 godzinnej, nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Powinniśmy tego dnia, z całych sił modlić się, by ta konsekracja została przyjęta przez Boga” – zachęcają organizatorzy inicjatywy „Adoracja bez Granic”. Podkreślają, że jest to ważne dla „pokoju między narodami”. Zaznaczyli, że wojnę, która toczy się za wschodnią granicą, odczytują, „jako wezwanie do nawrócenia, pokuty i modlitwy”. Wskazali, że wzorem mieszkańców Niniwy, chcą zwrócić się do Boga, jako wspólnota Kościoła „podejmując pokutę i wołając o zmiłowanie”.

Wydarzenie „Adoracja bez Granic” rozpocznie się w piątek, 25 marca, o godzinie 17.00 w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Polega na 24 godzinnej, nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu. Organizatorzy zaprosili parafie do włączenia się w inicjatywę, poprzez wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji i zorganizowanie dyżurów wiernych. Zachęcili również wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. „Jeśli będziemy w stanie łaski uświęcającej, Duch Święty może nas przeprowadzić przez ten trudny czas”

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
300282
Visit Today : 384
Visit Yesterday : 246
This Month : 6632
This Year : 44620
Total Visit : 300282