Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

W NASZEJ PARAFII ZAPOCZATKOWALIŚMY ODMAWIANIE MODLITWY DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OFIARODAWCĄ DZIĘKI KTÓRYM MOGLIŚMY ZAKUPIĆ ORYGINALNĄ FIGURĘ ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z GARGANO – MIEJSCA JEGO OBJAWIEŃ WRAZ Z POSTUMENTEM.

Papież Leon XIII zadekretował, że będzie ona odmawiana na koniec mszy w całym Kościele. Po Soborze Watykańskim II odstąpiono od tego obowiązku, ale zalecano, aby wierni kontynuowali odmawianie jej prywatnie.

Sto lat po tym, jak Leon XIII ułożył swoją modlitwę, Jan Paweł II – nie przywracając oficjalnie praktyki modlitwy po mszy – poprosił wszystkich katolików, aby powrócili do tego błagania adresowanego do Księcia Aniołów.

W 1984 r. – podczas międzynarodowego Roku Rodziny – przestrzegał, że los ludzkości jest w poważnym niebezpieczeństwie i wzywał ludzi Kościoła do odmawiania tej modlitwy codziennie, aby pokonać siły ciemności i zła na świecie.

W swoim rozważaniu po „Regina Coeli” w niedzielę, 24 kwietnia 1994 r. Jan Paweł II także przywołał modlitwę papieża Leona XII, mówiąc: „Niech ta modlitwa umacnia nas do walki duchowej, o której mowa w Liście do Efezjan: W końcu bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi (Ef 6, 10). A jest to ta sama walka, do której odnosi się Apokalipsa, przywołując przed nasze oczy obraz św. Michała Archanioła. Przed oczami papieża Leona XIII była zapewne właśnie ta scena, kiedy pod koniec XIX stulecia zapoczątkował specjalną modlitwę do św. Michała”.

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
291180
Visit Today : 378
Visit Yesterday : 300
This Month : 5268
This Year : 35518
Total Visit : 291180