Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – Informacje

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Po raz czterdziesty na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach.

Nocowanie będzie odbywać się w namiotach (w jednym namiocie jedna osoba lub jedna rodzina). Jako organizatorzy zobowiązujemy się do zagwarantowania węzła sanitarnego w miejscu noclegowym.

Bardzo istotną zmianą w funkcjonowaniu XL KPP będzie rezygnacja z dotychczasowej formy “kolorowej” grup. Zachęca się jednak do zabrania emblematów grup, z którymi utożsamiają się wieloletni pielgrzymi. W wyniku zapisów będą tworzyć się grupy 100-osobowe, czyli jeśli zapisze się 100 uczestników, to zostanie utworzona I grupa. Przy 300 uczestnikach powstaną grupy: I, II, III, itd. Konieczne jest zatem, aby w celu pielgrzymowania w tej samej grupie rodziny, przyjaciół, znajomych zapisać się razem w tym samym czasie, aby nie doszło do rozdzielenia osób do różnych grup.

Zapisy na XL KPP będą odbywały się tylko i wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapisy potrwają od 15 czerwca do 5 lipca.

Opłata za udział w XL KPP będzie liczona w ten sposób: 20 zł wpisowe + 10 zł za każdy dzień, czyli za jeden dzień – 30 zł, za dwa dni – 40 zł, itd. za całość (osiem dni) – 100 zł.

Organizatorzy Pielgrzymki