Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września odbyła się tzw. Msza św. polowa w intencji ofiar wojny, która sprawowana była w pierwszym miejscu kultu religijnego naszej Parafii, zwanym wśród lokalnej społeczności „Kościółkiem”.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Tomasz Gocel – Dyrektor Archiwum Diecezjalnego oraz Wykładowca Historii Kościoła w WSD w Kielcach. Na Mszy św. zgromadzili się przedstawiciele władz lokalnych, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Gminy Łopuszno, kierownicy jednostek organizacyjnych w Gminie, chór parafialny, orkiestra oraz licznie przybyli parafianie. Ks. Tomasz w homilii podkreślił znaczenie wydarzeń tamtych czasów oraz rolę tych, którzy walcząc, zginęli w obronie wiary
i Ojczyny.

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
273367
Visit Today : 53
Visit Yesterday : 189
This Month : 7629
This Year : 17705
Total Visit : 273367