Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

03 maja podczas Mszy św. modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny oraz w intencji OSP Łopuszno w przededniu wspomnienia św. Floriana – patrona strażaków.

03 maja przypada liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski. Tego dnia czcimy Maryję jako Matkę naszego Narodu. Jest to wspomnienie historycznych wydarzeń, kiedy to w 1656 roku Król Jan Kazimierz w Katedrze lwowskiej złożył przed Obrazem MB Łaskawej śluby, zawierzając siebie i swój naród opiece Bogarodzicy. W 300-setną rocznicę tego zawierzenia Episkopat Polskie wraz z ok. milionem wiernych na Jasnej Górze ponownie dokonał tego zawierzenia.

W tym dniu wspomniany także ważne wydarzenie w dziejach naszego państwa – podpisanie Konstytucji 3 maja 1791 roku. W Uroczystej Sumie podkreślaliśmy ważność tych historycznych wydarzeń dla nas – żyjących obecnie. Dziękowaliśmy także Bogu za Strażaków z ziemi łopuszańskiej, którzy swoja odwagą, uczynnością i dobrem, służą nam każdego dania.

W Uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych i powiatowych, Poczet Sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej, Orkiestra oraz chór.

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
273365
Visit Today : 51
Visit Yesterday : 189
This Month : 7627
This Year : 17703
Total Visit : 273365