Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

Obraz Św. Józefa przybył do Parafii

W sobotnie przedpołudnie, podczas Mszy św. w Sanktuarium św. Józefa w Kielcach, ks. bp Jan Piotrowski poświęcił obraz i przekazał na ręce ks. Proboszcza i delegacji Parafian. Wieczorem w naszej Parafialnej Wspólnocie powitaliśmy Obraz św. Józefa, którego peregrynacja rozpoczęła się w całej diecezji.

Przed godz. 18.00 zgromadzeni wokół świątyni powitaliśmy obraz. Słowa powitania skierował ks. Proboszcz oraz przedstawiciele Parafii. Mszy św. przewodniczył i wygłosił Słowo Boże ks. prał. Andrzej Kaszycki. Całość uroczystości uświetniła Orkiestra, Chór parafialny oraz Liturgiczna Służba Ołtarza. Na zakończenie Eucharystii ks. Prałat udzielił wszystkim zebranym uroczystego błogosławieństwa, zachęcając jednocześnie, by wierni trwali na modlitwie za wstawiennictwem tak Wielkiego Patrona.

[modula id=”5590″]