Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

03 wrzesnia mieszkańcy Łopuszna i okolic uczcili 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej i oddali hołd jej ofiarom na Łopuszańskim Kościółku – miejscu martyrologii mieszkańców Miasta i Gminy Łopuszno. W tym miejscu w czasie II Wojny Światowej przelana została krew. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, której przewodniczył i wygłosił kazanie ksiądz Marcin Jastrząb – nowo mianowany Kanclerz Biskupa Kieleckiego naszej Diecezji z księdzem proboszczem Karolem Stach oraz Wikariuszem Nikodemem Wawrzyniakiem. O oprawę muzyczną zadbał parafialny Chór Gloria oraz Orkiestra Dęta z Łopuszna.

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
226070
Visit Today : 501
Visit Yesterday : 240
This Month : 6800
This Year : 75161
Total Visit : 226070