Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

Oddaliśmy hołd poległym

W niedzielę 4 września sprawowaliśmy Mszę Świętą „na Kościołku”, miejscu stracenia mieszkańców Łopuszna w czasach wojennych. W ten sposób chcieliśmy oddać cześć poległym w obronie wolności naszej Ojczyzny ale też kultywować ich pamięć. Naszej modlitwie przewodniczył ks. dr Karol Zegan – dyrektor wydziału katechetycznego Diecezji Kieleckiej. W homilii kaznodzieja zwrócił uwagę na wymowną symbolikę trzech krzyży, które stoją na tym miejscu oraz na ogromną wartość ofiary jaką złożyli polegli. Po zakończeniu Mszy Świętej odbył się Apel Poległych, który poprowadził Pan Mariusz Brelski.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tych obchodów, w sposób szczególny władzom Gminy Łopuszno, dyrekcjom szkół, pocztom sztandarowym oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza.

Foto: Michał Łata