Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

XXII Dzień Ministranta – relacja

W sobotę 17 września przedstawiciele ministrantów z naszej parafii udali się na kolejny już Dzień Ministranta, który w tym roku odbywał się w Acrhiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą po przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Kalety, który w homilii zachęcał ministrantów, aby zachowali serca szlachetne i dobre. Na zakończenie Mszy Świętej ks. biskup pobłogosławił nowych animatorów Służby Liturgicznej Ołtarza, w których gronie znalazł się nasz ministrant – Kamil Kałka.

Po zakończonej Eucharystii ks. biskup wręczył puchary za minioną rozgrywkę Ministranckiej Ligi Piłkarskiej o Puchar J.E. Ks. bpa Jana Piotrowskiego, w której drużyna z Łopuszna zajęła I miejsce w kategorii Lektor Starszy. Na zakończenie spotkania nas ministranci zostali poproszeni o udzielenie wywiadu do czasopisma KnC.

Dziękujemy wszystkim ministrantom i lektorom z naszej parafii, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu oraz raz jeszcze gratulujemy sportowego osiągnięcia.

Foto: Kacper Banaśkiewicz / Ks. Nikodem