Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

W niedzielę 18 września rozpoczęliśmy czas Misji Świętych w naszej parafii, podczas których Słowo Boże głosi nam ks. Rafał Gudwański. Ojciec misjonarz już pierwszego dnia zaznaczył, że Parafia zaczyna się od rodziny – podstawowej komórki społecznej. Dlatego pięknie w ten pierwszy dzień naszych duchowych ćwiczeń wpisał się jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego.

Złoci jubilaci z całej gminy zgromadzili się na uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w ich intencji w naszym kościele o godz. 12:00. Po homilii odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie a Ojciec misjonarz wręczył każdej parze pamiątkowy krzyż oraz błogosławieństwo od ks. bpa Kieleckiego – Jana Piotrowskiego.

Ten dzień był poświęcony sakramentowi małżeństwa dlatego też każda para, obecna na Mszy Świętej mogła przypomnieć sobie dzień swojego ślubu oraz uroczyście odnowić przysięgę złożoną partnerowi wobec Boga.

Wszystkim dostojnym Jubliatom serdecznie gratulujemy oraz życzymy obfitości Bożych darów na dalsze lata wspólnego życia. Szczęść Boże!

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
273367
Visit Today : 53
Visit Yesterday : 189
This Month : 7629
This Year : 17705
Total Visit : 273367