p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

Misyjna uroczystość

W poniedziałek 19 września o godz. 18:00 zgromadziliśmy się na Mszy Świętej pod przewodnictwem pasterza diecezji Kieleckiej ks. Biskup Jana Piotrowskiego. Była to wyjątkowa chwila w życiu naszej parafii, ponieważ wtedy ksiądz biskup odrynariusz poświęcił obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, odnowioną zakrystię oraz dokonał konsekracji nowego Tabernakulum. W swojej homilii ks. biskup zwrócił uwagę na ogromne znaczenie Misji Świętych, które są wspaniałą okazją do nawrócenia oraz zachęcał nas, abyśmy naszym życiowym zawołaniem uczynili motto błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki: „zło dobrem zwyciężaj”. Wymowną chwilą była procesja z darami do ołtarza, w której wzięli udział małżonkowie z naszej parafii.

Na zakończenie Eucharystii ks. biskup udzielił nam uroczystego błogosławieństwa na czas Misji Świętych, życząc, aby był to prawdziwie święty czas.

Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim małżonkom, którzy zaangażowali się w procesję z drami; zespołowi Soli Deo; chórowi parafialnemu; ministrantom oraz wszystkim parafianom, którzy przybyli na tę uroczystość.