Trzeci dzień naszych Świętych Misji Parafialnych był poświęcony pojednaniu. Tego dnia Ojciec Misjonarz podczas głoszonego Słowa Bożego zwracał uwagę na uzdrawiającą moc pojednania. Zachęcał do przebaczenia krzywd i zranień za słowami naszego Pana: i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. Dopełnieniem tego dnia było nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawianej na ulicach Łopuszna po wieczornej Mszy Świętej.

Bardzo serdecznie dziękujemy licznie zgromadzonym parafianom w sposób szczególny: parafianom z poszczególnych miejscowości, które podejmowały krzyż podczas stacji; druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznie; zespołowi Soli Deo oraz niezawodnej Liturgicznej Służbie Ołtarza.