Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

Modlitwa za zmarłych

Środa w naszym misyjnym tygodniu została poświęcona zmarłym. Ojciec misjonarz dowodził podczas nauki zasadność modlitwy za tych, którzy już odeszli z tej ziemi. Przypomniał nam prawdę o trzech Kościołach: pielgrzymującym, oczyszczającym się oraz Triumfującym, podkreślając przy tym wzajemne wspomaganie się. Dopełnieniem tego dnia była wieczorna procesja na cmentarz, na którym modliliśmy się za wszystkich tam spoczywających.

Serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy procesji, Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, ministrantom, chórowi parafialnemu oraz wszystkim, parafianom tak licznie przybyłym na tę uroczystość.