Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

Poświęcenie nowego Krzyża w miejscowości Eustachów

4 października 2020 r. miało miejsce ważne wydarzenie dla mieszkańców Eustachowa. Został wówczas poświęcony nowy Krzyż przy drodze wiodącej wzdłuż wioski. Z biegiem lat dotychczasowy Krzyż ulegał powolnemu zniszczeniu. Z inicjatywy mieszkańców, został wykonany nowy symbol  naszej wiary. Msza św. polowa, podczas której ks. Dominik poświęcił nowy Krzyż, została odprawiona w intencji mieszkańców Eustachowa. Oprawę liturgiczną oraz muzyczną podczas Eucharystii zapewnili sami mieszkańcy, na czele z Panią Sołtys Justyną Walas.

Wyrażamy ogromną wdzięczność mieszkańcom Eustachowa za wielką troskę o symbol wiary chrześcijańskiej jakim jest Krzyż. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam trud włożony w wykonanie Krzyża i przygotowanie tej pięknej uroczystości.

[modula id=”5135″]