Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

RELIKWIE BŁ. JOSE SANCHEZA DEL RIO W ŁOPUSZNIE

"Kim jesteś, jesli nie poświęcasz sie za to w co wierzysz?".

W dniu 16 października za sprawą relikwii bł. Jose Sancheza del Rio w Parafialnym Kościele nie jednokrotnie brzmiały słowa "Viva Cristo Rey". To zawołanie z pewnością zapadło głeboko w serca wszystkim uczestnikom Nabożeństw i Uroczystych Liturgii, które gromadziły naszą wspólnotę parafialną przy relikwiach meksykańskiego męczennika z początku XXwieku.

IMG_9150UROCZYSTOŚCI TEGO DNIA ROZPOCZĘŁY SIĘ Mszą Świętą o godz. 7.00 gdy w naszej parafii przywitane zostały relikwie Błogosławionego.

        Msza Święta sprawowana o godz. 10.00 zgromadziła społeczność szkolną zarówno Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, jak też Zespołu Szkół Ponadgimnazialnych nr 5 w Łopusznie.

Pieknym momentem była wspólna modlitwa przez wstawiennictwo Błogosławionego Jose kiedy wszyscy uczestnicy Liturgii wymawiali słowa zawierzenia.

Aby przyblizyć postać bł. Jose dzieci i młodzież przygotowała 15 min. inscenizacje połączona z fragmentami filmu Cristiada, którą mieszkańcy Łopuszna mogli obejrzeć zarówno przed południem, jak też przed Uroczystą Eucharystią wieczorem.

          W naszej Parafii ten dzień był szczególnym dniem dla Słuzby Liturgicznej. Podzas Wieczornej Liturgii, ktrą rozpoczęła procecja z domu parafialnego mielśmy okazje uczestniczyć w niecodziennych obrzedach. Chłopcy ze Szkoły, młodzież licealna, studenci tworzący Służbę Liturgiczną odnowili swoje przyrzeczenia polecając sie Panu Bogu przez wstawiennictwo Błogosławionego meksykańczyka. Szczególną była chwila, kiedy rodzice ministrantów modlili sie nad swoimi dziećmi. Wśród Animatorów, Lektorów, Ministrantów byli także chłopcy, którzy w sposób uroczysty zostali przyjęci do grona kadydatów na ministrantów. Lektorzy otrzymali z rąk Ksiedza Proboszcza poświecone Krzyże.

      Wieczorem podczas Uroczystej Procesji Różańcowej wokół Kościoła dziekowalismy za obecność Relikwii Bł. Jose w naszej Parafii. Modlitwę Różańcową rozpoczetą w Kościele prowadzili klejno Ministranci, Dzieci, młodzież, dorośli i Siostry zakonne polecając sie Panu Bogu.

Błogosławiony Jose módl się za nami!

Viva Cristo Rey!

 

[nggallery id=28]