Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

 

                 Dzień  11 listopada 2013 roku w dzień Narodowego Święta Niepodległości o godz. 12.00 w kościele parafialnym została odprawiona przez ks. Adriana Buczkowskiego uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, w której udział wzięły władze samorządowe, poczty sztandarowe, kombatanci, Ochotnicza Straż Pożarna, Orkiestra Dęta, delegacje łopuszańskich szkół na czele z dyrekcją i mieszkańcy Łopuszna. 

 

1000601_474961055953154_1057632787_n

Młodzież z ZSP Nr 5 w Łopusznie i grup działających przy parafii po zakończonej Eucharystii przedstawiła montaż słowno – muzyczny o charakterze patriotycznym, który składał się z wierszy ówczesnych poetów i pieśni patriotycznych przeplatanych z historią ich powstania.

Przedstawienie rozpoczęło się od odśpiewania „Bogurodzicy” przez chór parafialny „GLORIA” i powitanie wszystkich zgromadzonych przez konferansjerów: Mateusza Mogielskiego i Marcina Siwczyka. Emocje jakie przekazywali aktorzy recytujący wiersze mówiące o śmierci, tęsknocie, odwadze, walce i wolności, stroje z lat 20, kawiarniany klimat, nostalgiczne melodie, pieśni patriotyczne śpiewane przez wszystkich zgromadzonych wszystkie te elementy połączone w całość stworzyły piękne widowisko upamiętniające poległych walczących o odzyskanie niepodległości naszego narodu.

Punktem kulminacyjnym całego występu była piosenka Adama Asnyka „Miejcie nadzieję” w wykonaniu Katarzyny Soboń i zespołu muzycznego „SOLI DEO”. Twórcą inscenizacji, a zarazem głównym opiekunem przedstawienia był ks. Adrian Buczkowski z pomocą Marzeny Petrus.

Po zakończeniu montażu słowno – muzycznego przedstawiciele władz, dyrekcji szkół, poczty sztandarowe  i reszta uczestników obchodów Święta Niepodległości przemaszerowali w uroczystym pochodzie pod budynek internatu, gdzie w geście pamięci złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary wojny.

 

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
300279
Visit Today : 381
Visit Yesterday : 246
This Month : 6629
This Year : 44617
Total Visit : 300279