Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

Rozpoczęliśmy nabożeństwa Fatimskie w naszej parafii

Nabożeństwo Fatimskie nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest ono odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg..

13 maja w naszej parafii rozpoczęliśmy odprawianie nabożeństw Fatimskich, które będą odbywały się 13 dnia każdego miesiąca, aż do października. Po Mszy Świętej sprawowanej ku czci Matki Bożej z Fatimy, odmówiliśmy modlitwę różańcową a następnie niosąc figurę Pani z Fatimy udaliśmy się w uroczystej procesji wokół kościoła ze świecami.

Dziękujemy wszystkim, którzy łączyli się z nami w tej modlitwie, ministrantom i tym, którzy wzięli czynny udział w liturgii poprzez niesienie figury Matki Bożej oraz odmawianie różańca. Pamiętając o słowach wypowiedzianych przez św. Jana Pawła II w Fatimie w 1982r.: „Wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jest otwarte, ku coraz nowym pokoleniom. Ku coraz nowym znakom czasu. Trzeba do niego wciąż powracać. Podejmować je wciąż na nowo.” Zachęcamy i zapraszamy wszystkich parafian do odpowiedzi na wezwanie Pani z Fatimy podczas kolejnych takich nabożeństw.