Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Święte Triduum Paschalne jest najważniejszym wydarzeniem w roku liturgicznym. Jego istotą jest celebracja misterium paschalnego: męki, śmierci oraz zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Rozpoczyna się ono wieczorną mszą w Wielki Czwartek (tak zwaną mszą Wieczerzy Pańskiej), a kończy w Niedzielę Wielkanocną. Bardzo serdecznie dziękujemy ministrantom, strażakom, zespołowi Soli Deo, chórowi parafialnemu, osobom, które zaangażowały się w Liturgię Słowa oraz wszystkim którzy pomagali podczas przygotowań a także z nami się modlili i przyczynili się do tego, abyśmy mogli pięknie przeżyć ten świąteczny czas.

Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek – Ciemna Jutrznia

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej

Wielki Piątek – Adoracje prowadzone przez dzieci i Soli Deo

Wielka Sobota – Ciemna Jutrznia

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna

Wielkanoc – Rezurekcja

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
102856
Visit Today : 42
Visit Yesterday : 189
This Month : 4930
This Year : 27272
Total Visit : 102856