Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

W dniach od 17 do 19 września w naszej wspólnocie obchodziliśmy triduum ku czci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Nasze obchody rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uroczystym wprowadzeniem relikwii tego świętego oraz modlitwa przez jego wstawiennictwo w intencji dzieci i młodzieży naszej parafii. W sobotę rano dzieci wzięły udział w zabawach i konkursach przychodowanych przez KSM naszej parafii. Był to też dzień w którym gościliśmy przedstawicieli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji Kieleckiej.  Po wspólnej formacji nt. sakramentów Kapłaństwa i Małżeństwa udaliśmy się do kościoła, gdzie świadectwo swojego powołania wygłosił kl. Tomasz Pytlarz. Później uczestniczyliśmy we Mszy św., której przewodniczył Ks. Stanisław Lodziński – diecezjalny asystent KSM. Podczas Mszy homilię wygłosił do nas Ks. Krzysztof Patrzałek, który przybliżając postać św. Stanisława zwrócił nam uwagę na to, że świętość to nie bezgrzeszność lecz codzienność. Triduum zakończyła niedzielna Msza Święta sprawowana o godz. 10:00 podczas której modliliśmy się za młodzież i dzieci naszej parafii. Na koniec Mszy Św. Ks. Krzysztof udzielił licznie zebranym wiernym błogosławieństwa relikwiami św. Stanisława Kostki.

Foto: KSM, Ks. Krzysztof,  Michał Łata

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
300278
Visit Today : 380
Visit Yesterday : 246
This Month : 6628
This Year : 44616
Total Visit : 300278