Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

„Krzyżu Chrystusa bądźże pochwalony”

14 września w naszej wspólnocie odbył się odpust parafialny. Uroczystej Sumie przewodniczył Ks. prał. Tomasz Rusiecki – Wikariusz biskupi DS. życia konsekrowanego w naszej diecezji. Kaznodzieja w tym szczególnym dla nas dniu przybliżał nam symbolikę Krzyża. W homilii, Ks. Tomasz zwrócił uwagę na to, że bardzo często posługujemy się znakiem krzyża, ale nie zawsze czynimy to z należytym szacunkiem. Zwrócił uwagę na to, że krzyżem nazywamy niejednokrotnie cierpienia i trudności, które nas spotykają – mimo, że ich nie rozumiemy to jednak mogą mieć dla nas zbawienne skutki. Uroczystość zwieńczyła litania do Krzyża Chrystusowego, procesja Eucharystyczna wokół kościoła oraz odśpiewanie hymnu Te Deum Laudamus – Ciebie Boga Wysławiamy.