W niedzielę 12 września w naszej Parafii odbyły się gminne dożynki. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:40 pod remizą OSP, gdzie Ks. Proboszcz pobłogosławił wieńce dożynkowe. Następnie procesyjnie udaliśmy się do kościoła parafialnego, w którym została odprawiona uroczysta Msza Święta podczas której dziękowaliśmy dobremu Bogu za dar tegorocznych plonów ziemi. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz gminnych, orkiestra, przedstawiciele sołectw, poczty sztandarowe, służba liturgiczna oraz licznie zgromadzeni wierni. W homilii Ks. Proboszcz zwrócił uwagę na to jaki ogrom pracy człowiek musi poświęcić zanim nadejdzie czas zbiorów. Podkreślił również, że wielki szacunek należy się plonom i żywności, która niestety bardzo często jest przez nas marnowana.

Foto: Artur Łata