Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

Postawić wszystko na Maryję

Od 4 do 5 września trwaliśmy na modlitwie przy obrazie Figury Niepokalanej Cudownego Medalika, który gościł w naszej Parafii w ramach swojej peregrynacji po parafiach diecezji Kieleckiej.

W uroczystość Narodzenia Najświętszej Marii Panny, która przypadła w środę 8 września oprócz tradycyjnego błogosławieństwa ziarna siewnego również pobłogosławiliśmy medaliki Niepokalanej, które wierni mogli zabrać z sobą po Mszy Świętej.

Czas peregrynacji w naszej Parafii złączył się z nowenną przed beatyfikacją Sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czarneckiej, która odbędzie się 12 września w Warszawie. W tym czasie przypominamy sobie naukę Prymasa Tysiąclecia, który był wielkim czcicielem Matki naszego Zbawiciela i za jego wstawiennictwem modlimy się we własnych intencjach, naszej parafii i Gminy oraz całej Ojczyzny.

Foto: Ks. Krzysztof