Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Od 4 do 5 września trwaliśmy na modlitwie przy obrazie Figury Niepokalanej Cudownego Medalika, który gościł w naszej Parafii w ramach swojej peregrynacji po parafiach diecezji Kieleckiej.

W uroczystość Narodzenia Najświętszej Marii Panny, która przypadła w środę 8 września oprócz tradycyjnego błogosławieństwa ziarna siewnego również pobłogosławiliśmy medaliki Niepokalanej, które wierni mogli zabrać z sobą po Mszy Świętej.

Czas peregrynacji w naszej Parafii złączył się z nowenną przed beatyfikacją Sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czarneckiej, która odbędzie się 12 września w Warszawie. W tym czasie przypominamy sobie naukę Prymasa Tysiąclecia, który był wielkim czcicielem Matki naszego Zbawiciela i za jego wstawiennictwem modlimy się we własnych intencjach, naszej parafii i Gminy oraz całej Ojczyzny.

Foto: Ks. Krzysztof

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
273364
Visit Today : 50
Visit Yesterday : 189
This Month : 7626
This Year : 17702
Total Visit : 273364