Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

Uczciliśmy pamięć poległych

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września odbyła się Tzw. Msza Święta na „Kościółku”. Naszej modlitwie w intencji ofiar wojny, która była sprawowana na pierwszym miejscu kultu religijnego naszej Parafii przewodniczył Ks. Michał Olejarczyk – profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach oraz Dyrektor Studium Organistowskiego.

We Mszy Świętej uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz, dyrektorzy szkół Gminy Łopuszno, kierownicy jednostek organizacyjnych w Gminie, orkiestra, poczty sztandarowe oraz licznie przybyli wierni. Na zakończenie uroczystości młodzież wypuściła gołębie, które są symbolem pokoju.

Ks. Michał w homilii wspomniał tych, którzy walczyli z totalitaryzmem. Przypomniał, że w latach 1939-1945 zamyka się okres niespotykanego dotąd ludobójstwa i programowego unicestwienia skazanych na zagładę narodów. Podkreślił, że żywa pamięć o wydarzeniach sprzed 82 lat jest niezwykle istotna ponieważ świadczy o naszej wspaniałej historii oraz stanowi przestrogę, aby uniknąć tragedii wojny światowej. Niech dobry Bóg okaże ofiarom wojny Swoje miłosierdzie a nas obdarza pokojem.

Foto: Michał Łata