Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

 

W DNIU 6 GRUDNIA W SALI OSP ŁOPUSZNO ODBYŁ SIĘ  SPEKTAKL I WIECZÓR MIKOŁAJKOWY

IMG_0286

 

Koło teatralne działające przy Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży naszej parafii,  z okazji wspomnienia św. Mikołaja przygotowało dla dzieci spektakl Adama Piekarzewskiego SDB  pt. „KTÓRĘDY DO NIEBA?"

Po spektaklu w drugiej części wieczoru  Św. Mikołaj rozdawał upominki dla obecnych czcicieli świętego biskupa.

plakat na mikołaja(1)

       Spektakl opowiadał o młodym smutnym królewiczu (Jakub Stępień), który na swojej drodze spotyka Mnicha – Św. Mikołaja (Krystian Bugno), który odmienił życie nieszczęśliwego następcy tronu. Akcja działa się na dworze królewskim, więc nie mogło zabraknąć pary królewskiej (Karol Nowacki i Katarzyna Doroszko) oraz niezawodnej służby królewskiej ( Faustyna Kaliszewska i Wiola Cichoń). W każdym królestwie nie brak doradców (Katarzyna Soboń i Maciej Ciułek), a zamku królewskiego broniła dzielna straż (Laura Nowacka, Mikołaj Gad i Piotr Piotrowski). Na zamku gościły znamienite osobistości: m.in. żonglerze, wróżka, rycerz, mieszkańcy królestwa (Wiktoria Bernat, Dawid Ambur, Paulina Barwińska, Dominika Grochocka, Paulina Kowalska, Klaudia Smolarczyk, Klaudia Kałuża, Olga Wychowaniec).

   Dzięki życzliwości naszej Ochotniczej Straży Pożarnej tegoroczne Uroczystości ku czci Św. Mikołaja mogły odbyć się w Sali OSP Łopuszno.Dziękujemy p. Agnieszce Palacz za okazaną życzliwość. Ogromne podziekowania należą się aktorom, a także pozostałym członkom KSM-u i innym osobom, które zadbały o wystrój sali (w ciągu tygodnia), nagłośnienie i przygotowanie mikołajkowego wieczoru (Dominik Krzysztofik, Patrycja Gołuch, Marta Gębska, Olga Stępień, Damian Bugno, Kamil Świerczyna, Katarzyna Kowalska, Katarzyna Palacz, Adam Bernat, Marcin Gągorowski).

   Nad całością czuwała, służąc swoją pomocą i radą Pani Joanna Nyga-Miśta. Dodatkową atrakcją były stroje królewskie w których prezentowali się aktorzy.

 

"I choć z początku może się wydawać, że Bóg jest daleko, a świętość – niemożliwa do osiągnięcia, to po pewnym czasie okazuje się, że ten sposób na życie, jaki zostawili nam Święci  jest doskonałą drogą dla każdego z nas".

ŚWIĘTY MIKOŁAJU BISKUPIE

MÓDL SIĘ ZA NAMI !

Liturgia dnia


Warto zobaczyć


Odwiedziny
300282
Visit Today : 384
Visit Yesterday : 246
This Month : 6632
This Year : 44620
Total Visit : 300282