Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

WAKACJE SŁUŻBY LITURGICZNEJ 12 DNI NAD MORZEM

Zbliżają się wakacje. Podobnie jak w ubiegłych latach organizowany jest letni wypoczynek dla służby liturgicznej naszej diecezji (ministranci, lektorzy i schole). W tym roku zapraszamy do udziału w wakacyjnym wypoczynku nad morzem do Rowów.

Miejsce: Ośrodek Wczasowym “TROJAK, ul. Bałtycka 10 76-212 Rowy. Rowy to niewielka miejscowość nadmorska, położona w województwie pomorskim, ciesząca się usytuowaniem nad brzegiem Morza Bałtyckiego, a jednocześnie otoczona od strony południowej wodami jeziora Gardno. W niedalekiej odległości od Rowów znajdują się także bardzo atrakcyjne tereny Słowińskiego Parku Narodowego. Wspaniała baza wypadowa z uwagi na dużą liczbę tras rowerowych prowadzących do ciekawych atrakcji regionu (góra Rowokoł, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, Kościół i Port w Rowach, Latarnia morska Czołpino, punkty i pomosty widokowe). Ośrodek jest położony w odległości 800 m od morza. Ośrodek posiada:  dwa kolonijne boiska, kawiarnia, wiata do zajęć tematycznych, sala dyskotekowa, boisko do piłki nożnej, miejsce do gry w siatkówkę i na ognisko, plac zabaw dla dzieci.

Wyjazd: 15 lipca 2019r.  godz. 09.00 (parking przy stadionie Korona Kielce, ul. Ściegiennego 8) do 27 lipca 2019r. (powrót do Kielc w godzinach popołudniowych).

Koszt wypoczynku wynosi 1250 zł od uczestnika i obejmuje zakwaterowanie, pełne wyżywienie (3 posiłki + podwieczorek), plażowanie, kąpiele w morzu pod okiem ratownika, "Neptunalia", dyskoteki, wieczór KARAOKE, projekcje FILMÓW, rozgrywki sportowe, turnieje z nagrodami, gry i zabawy świetlicowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wycieczki piesze po okolicy (Słowiński Park Narodowy, Jezioro Gardno, port rybacki), całodzienna wycieczka autokarowa Słowiński Park Narodowy (ruchome wydmy, latarnia morska), ubezpieczenie oraz autokar do dyspozycji. Turnusy prowadzi wyspecjalizowana kadra opiekunów oraz ratownik wodny.

Karty kwalifikacyjne uczestników wypoczynku będą do pobrania na stronie www.ministranci.diecezja.kielce.pl lub w Kurii. Przy pobraniu karty należy wpłacić zaliczkę 500 złotych na konto podane na stronie ministranckiej z dopiskiem: Morze 2019, imię i nazwisko osoby jadącej. Ostateczny termin składania wypełnionych kart mija 1 czerwca 2019 roku!!! Karty należy dostarczyć do Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Ilość miejsc jest ograniczona.

Prosimy księży proboszczów, księży opiekunów służby liturgicznej, katechetów
o zainteresowanie służby liturgicznej tą propozycją. Jeśli to możliwe prosimy poinformować rodziców w ogłoszeniach parafialnych. Szczegółowe informacje można uzyskać
u Diecezjalnego Duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza.

Informacje na stronie: www.ministranci.diecezja.kielce.pl

Kontakt: ks. Mariusz Kałka; mail: mariusz.kalka@gmail.com, tel.: 793770020         
Ks. Mariusz Kałka
Diecezjalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza