Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

Wyjazd integracyjny scholi “Boże Nutki” do Kielc

We wtorek, 7.02 schola “Boże Nutki” spotkała się na integracyjnym wyjeździe do Kielc. Dzieci nawiedziły Bazylikę katedralną, gdzie zawierzyły Pani Kieleckiej, Matce Boskiej Łaskawej, swoje intencje oraz poznały piękno Bazyliki. Dużo radości i ciekawych informacji, przyniosła wizyta w Seminarium Duchownym, gdzie gościli nas klerycy pochodzących z Parafii – Łopuszno, Diakon Grzegorz oraz Mateusz i Artur. “Boże Nutki” zobaczyły min. jak wyglądają sale wykładowe, ciekawostki ukryte na ścianach seminaryjnych, miejsce, gdzie odbywa się pierwsza rozmowa kwalifikacyjna, a także kaplica w której modlą się klerycy. Odwiedziny przypadły na gorący czas, dla wszystkich studentów WSD, jakim jest sesja egzaminacyjna.

Życząc powodzenia i zapewniając o modlitwie, dzieci udały się do muzem Zabawy i Zabawek. Tam z zaciekawieniem obejrzały zabawki, którymi bawiono się w dawnych czasach oraz te, którymi bawią się obecnie. Na zakończenie pobytu w Kielcach, Boże Nutki, doskonaliły swoje umiejętności w warsztatach karmelu. Po wysłuchaniu wykładu na temat powstawiania lizakow karmelowych, każdy uczestnik wykonał swój, w wybranym przez siebie kształcie. Było na co popatrzeć: serduszka i motylki, kwiatki a także flamingi i rybki! Radości dzieci nie było końca. Oczywiście każdy mógł zabrać do domu swoje słodkie dzieło. ” Boże Nutki”