We wtorek, 7.02 schola “Boże Nutki” spotkała się na integracyjnym wyjeździe do Kielc. Dzieci nawiedziły Bazylikę katedralną, gdzie zawierzyły Pani Kieleckiej, Matce Boskiej Łaskawej, swoje intencje oraz poznały piękno Bazyliki. Dużo radości i ciekawych informacji, przyniosła wizyta w Seminarium Duchownym, gdzie gościli nas klerycy pochodzących z Parafii – Łopuszno, Diakon Grzegorz oraz Mateusz i Artur. “Boże Nutki” zobaczyły min. jak wyglądają sale wykładowe, ciekawostki ukryte na ścianach seminaryjnych, miejsce, gdzie odbywa się pierwsza rozmowa kwalifikacyjna, a także kaplica w której modlą się klerycy. Odwiedziny przypadły na gorący czas, dla wszystkich studentów WSD, jakim jest sesja egzaminacyjna.

Życząc powodzenia i zapewniając o modlitwie, dzieci udały się do muzem Zabawy i Zabawek. Tam z zaciekawieniem obejrzały zabawki, którymi bawiono się w dawnych czasach oraz te, którymi bawią się obecnie. Na zakończenie pobytu w Kielcach, Boże Nutki, doskonaliły swoje umiejętności w warsztatach karmelu. Po wysłuchaniu wykładu na temat powstawiania lizakow karmelowych, każdy uczestnik wykonał swój, w wybranym przez siebie kształcie. Było na co popatrzeć: serduszka i motylki, kwiatki a także flamingi i rybki! Radości dzieci nie było końca. Oczywiście każdy mógł zabrać do domu swoje słodkie dzieło. ” Boże Nutki”