Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

Zakończenie Misji Świętych

W niedzielę 25 września zakończyliśmy ośmiodniowe Misje Parafialne. W ostatnim dniu naszych ćwiczeń ojciec misjonarz pochylał się nad tajemnicą i znaczeniem krzyża w życiu chrześcijanina. W czasach, w których walczy się z Bogiem i z wiarą zachęcał nas do odważnej obrony
tego „narzędzia naszego zbawienia”. Wymownym momentem podsumowania tych niezwykłych rekolekcji było wyznanie wiary oraz wyrzeczenie się zła, które składaliśmy podczas Eucharystii.

Na koniec każdej Mszy Święte odbyło się poświęcenie pamiątkowych krzyży, a parafianie wyrazili swoją wdzięczność ks. Rafałowi.

Świadkiem tego czasu jest nowy krzyż misyjny, który został utytułowany przed wejściem do naszej świątyni a który uroczyście został poświęcony po Mszy Świętej o godz. 12:00. Wtedy też odnowiliśmy przyrzeczenia złożone Krzyżowi Świętemu.

Niech Słowo, które usłyszeliśmy w tym Świętym czasie ożywia nasze życie, wiarę oraz wyda obfite owoce.