Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Podwyższenia Krzyża
Świętego w Łopusznie

DDM W NASZEJ PARAFII

DEKANALNY DZIEŃ MŁODZIEŻY TYM RAZEM W ŁOPUSZNIE! W OSTATNI DZIEŃ LISTOPADA MŁODZIEŻ NASZEJ PARAFII ORAZ MŁODZIEŻ PARAFII STOJEWSKO, MNIÓW I CIERCHY UCZESTNICZYŁA W JESIENNYM SPOTKANIU, KTÓREGO HASŁEM BYŁO ZAWOŁANIE: OJCZE, PROWADŹ NAS DROGĄ WIARY!   IMG_9921

Dekanalne spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa śpiewem ku chwale naszego Ojca Niebieskiego, którą poprowadził zespół muzyczny naszej parafii " Soli Deo".

Wartościowym i bezcennym momentem naszego spotkania był moment świadectw. Gościliśmy w naszej parafii tego dnia przedstawicieli Wspólnoty zrzeszającej kielecką młodzież akademicką. Wspólnota ZCB(ZarażęCięBogiem) powstała przy parafii Św. Wojciecha w Kielcach z inicjatywy jej obecnego duszpasterza ks. Marcina Borynia. Jakub, Grzegorz, Sylwia i Ania opowiedzieli nam jak wyglądała ich droga wiary – droga do Boga. Wszyscy jednomyślnie zaznaczali w swoich wystąpieniach, jak ważną rolę w ich życiu spełnia wspólnota, w której pielęgnują swoją wiarę. Tym samym członkowie ZCB wzywali młodych naszego dekanatu do angażowania się w różne ruchy religijne i wspólnoty, gdyż " wspólnota pomaga w wierze" i " inaczej przeżywa się swoje chrześcijaństwo, głębiej". 

Wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu była okazją do modlitwy uwielbienia Pana Boga, ale też momentem , w którym każdy z uczestników w cichości serca mógł zawierzyć Jezusowi swoją drogę życia.

Ewangelizacja to jeden z głównych tematów naszego dzisiejszego spotkania. EWANGELIZOWAĆ, CZYLI, ŚWIADCZYĆ o tym jak Pan Bóg wiele dobrego działa w tych i przez tych, którzy Jemu się oddają np. przez swoją służbę w szeregach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Nasi Parafianie Kamil Świerczyna i Jakub Stępień w fotograficznym skrócie przedstawili ostatnie 6 lat z życia KSM-u zachęcając młodych do działania w KSM. 

Wspólna Eucharystia zakończyła nasze spotkanie w Kościele parafialnym. O oprawę muzyczną w czasie Mszy Świętej zadbała schola z parafii Mniów, którą prowadzi ks. Michał Glin. Przez wstawiennictwo Św.Andrzeja- patrona tego dnia-wielkiego ewangelizatora, który oddał życie za Chrystusa prosiliśmy o umocnienie w wierze i odwagę w dawaniu świadectwa o naszym Ojcu Niebieskim.

Po zakończonej Eucharystii na naszej "starej plebanii" młodzież zgromadziła się przy wspólnym posiłku, który był ostatnim punktem naszego jesiennego dekanalnego spotkania młodych.

Kolejne nasze spotkanie już na wiosnę. A tym czasem z wołaniem w sercu – OJCZE PROWADŹ NAS DROGĄ WIARY świadczymy i ewangelizujemy w naszych parafiach.

[nggallery id=31]